Futbalisti majú pred barážovou odvetou sľubnú východiskovú pozíciu

Podtatranci s prehľadom ovládli východniarsku skupinu o udržanie v II. lige, čo im zabezpečilo miestenku v baráži. Zo západu do nej postúpil FC Spartak Trnava B a futbalisti pohárovým spôsobom uplynulú sobotu odštartovali dôležitý dvojzápas v popradskom NTC.

Rudolf Bilas (vľavo) vymyslel tri zo štyroch gólov. (Snímka: mik)

Od prvej minúty začali domáci ofenzívne a umnou kombinačnou hrou sa snažili prekonať hosťujúcu defenzívu. Prinieslo im to aj rýchle vedenie, keď Bilas naservíroval loptu Šestákovi, a ten sa v koncovke nemýlil. Po góle hrali Popradčania naďalej útočne, no cez už kompaktnejšiu obranu Trnavy sa im do blízkosti jej brány nepodarilo dostať. Ideálny spôsob našli vďaka Bilasovmu autovému vhadzovaniu, pri ktorom si do malého vápna výborne nabehol Palša a dorazil loptu do siete. Rudolf Bilas si trúfol aj na úlohu strelca, keď realizoval priamy kop z 25 metrov. Zaskočení Trnavčania podcenili bránenie a Bilasova prudká strela skončila v sieti. Popradského gólmana Maleca vystrašila akurát ďalekonosná krížna strela Oravca. Po zmene strán začali hostia síce aktívnejšie, ale vo finálnej fáze boli naďalej bezzubí. Naopak, Šesták potvrdil svoje kanonierske umenie a poistil vedenie na štvorgólový rozdiel. Keď sa zdalo, že FK Poprad si do odvety odvezie neotrasiteľný náskok, Malec v pokutovom území fauloval a Tomovič gólom na 4:1 z jedenástky vykresal Trnave iskierku nádeje do odvety. Keďže rezerva Spartaku skórovala, v domácom prostredí by jej stačilo víťazstvo 3:0. FK Poprad organizuje pre fanúšikov v sobotu aj výjazd do Červeníka pri Trnave, kde Podtatranci uzavrú sezónu 2016/17.

Stanislav Šesták (vpravo) v sobotu opäť predviedol svoje kanonierske schopnosti. (Snímka: mik)

„Pred vstupom na ihrisko sme si povedali, že tento zápas musíme všetci zobrať nesmierne zodpovedne a od začiatku vyletieť na súpera ofenzívnou kombinačnou hrou. Účel sa nám podarilo naplniť a aj k ostatným povinnostiam sme pristupovali veľmi ctižiadostivo i zodpovedne v rámci fair-play.  Divákom sme naším predstavením pripravili veľmi príjemný zážitok a ubezpečili sme ich o tom, že by nám mali byť stále naklonení. S konečným výsledkom aj napriek zbytočnému inkasovaniu v samom závere zápasu môžem byť spokojný a verím, že aj v odvete, do ktorej síce pôjdeme s rešpektom, sa nám podarí potvrdiť sľubný náskok. V prvom rade nesmieme absolútne nič podceniť,“ vyjadril sa hrajúci tréner FK Poprad Stanislav Šesták. Trnavavské B-éčko však zbrane ešte neskladá, čo potvrdil aj kormidelník Marián Šarmír: „Odchádzame spod Tatier síce s trpkou prehrou, ale k akémukoľvek vzkrieseniu a prekvapeniu môže prísť stále. V kútiku duše verím, že možnosť nečakane uspieť a iskierka nádeje u nás stále tlie. Bol by som predsa zlý tréner, keby som neveril v obrat k lepšiemu. Máme za sebou iba polčas, preto nič ešte nie je stratené. Tak ako sa teraz podarilo vsietiť domácim štyri góly, to isté sa môže stať z našej strany v Červeníku. Pre nás to bude nesmierne ťažké, pretože v kádri máme prevažne mladých chlapcov a je otázne ako sa dokážu aj psychicky pripraviť.“

Marián DIC

Daško predviedol aj efektné nožničky, no šancu zmaril ofsajdový verdikt. (Snímka: mik)