Krátke správy zo športu 23. týždeň

Tatranský pohár pozná účastníkov

Minulý týždeň HK Poprad oznámil podpisy kontraktov s dvoma útočníkmi. Pokračovať bude Samuel Mlynarovič a zo Švajčiarska sa vracia Richard Rapáč. Už 70. hokejový Tatranský pohár sa uskutoční v skoršom termíne ako tradične – od 17. do 20. augusta a zúčastní sa ho šesť tímov rozložených do dvoch skupín. V skupine A sa stretne Poprad, francúzske Nice a nemecký Bayeruth Tigers. V B-éčku na seba narazia Košice, bieloruský Yunost Minsk a maďarský Dunaújváros.

Tenisový challenger v Poprade

Priaznivci tenisu sa môžu od soboty 17. júna do soboty 24. júna tešiť na 15. ročník najväčšieho mužského antukového turnaja na Slovensku. Po presťahovaní sa z Košíc podujatie Poprad-Tatry Challenger Tour napíše na Mestských tenisových kurtoch (pri NTC Poprad) už svoju tretiu kapitolu. Organizátori zvýšili dotáciu zo 42 500 eur na 64 000 eur, ktorú si rozdelia tenisti v dvojhrách i štvorhrách. Cez víkend sa odohrá kvalifikácia a od pondelka hlavný pavúk. Viac info na www.tenista.sk.

Pavol Orolin nestačil na Urbana

V sobotu absolvovalo 321 bežcov už 12. ročník Behu na Chatu pri Zelenom plese. S traťou dlhou 7,7 km a prevýšením 636 m sa najlepšie popasoval Košičan Jozef Urban s časom 37:31 min. Člen BK Poprad Pavol Orolin zo Sp. Bystrého skončil druhý a ďalší Košičan Filip Džubara tretí. Štvrtú priečku obsadil Štrban Tomáš Gemza a päťku uzavrel Tatranec Vladimír Jambrich. Petra Fašungová z Prievidze bola najrýchlejšou ženou pred Liptáčkou Smerčiakovou a Batizovčankou Timeou Mihokovou z BK Poprad.

Víťazstvá Pavlikovského a Gavaléra

Na predposlednom 17. kole Bowling Tour mesta Poprad sa v stredu predstavilo 25 hráčov. V skupine A sa potvrdilo, že víťaz kvalifikácie končí obvykle druhý. Teraz to bola Kristína Koseková, ktorá nestačila na finálový výkon Vladimír Pavlikovského 218 s priemerom 193,38. Tretí skončil Igor Lendácky. Skupine B od začiatku dominoval Roman Gavalér, ktorý predviedol aj najvyšší náhod dňa 279. Triumfoval finálovým výkonom 200 a priemerom 195,57 pred Volkerom Kesslerom a Jozefom Hegenbartom.

Tri tituly z M-SR pre Goral Gym

V Banskej Bystrici sa 3. júna konali Majstrovstvá Slovenska v kickboxe a darilo sa aj kežmarskému Goral Gym-u. V kategórii K1 bez problémov získali tituly Jozef Kolodzej aj Boris Závadský. Ľubomír Rusnák sa vo finále stretol so slovenským reprezentantom Franekom, ale napriek výbornému výkonu sa k nemu rozhodcovia nepriklonili, takže mu patrí druhé miesto. Ďalšie prvenstvo obsadil v Kick light Marek Dolanský, ktorý súperov šetril, aby s dôstojnosťou doboxovali.

Nové jazdecké podujatie v Hrabušiciach

Jazdecký klub Free Style Poprad v areáli KQH Hrabušice, Biela voda  27. mája usporiadal 1. ročník Drezúrnych pretekov. Myšlienku rozšíriť drezúrne podujatia i pod Tatrami a zároveň ich prepojiť aj s ostatnými časťami Slovenska priniesli jazdkyne Paraskievi Spišáková a Zuzana Švaňová. Podujatie, ktoré je späté aj s eleganciou, v sebe skĺbilo krásne prostredie, estetickú úpravu jazdeckej arény, organizačnú presnosť i pozitívnu atmosféru. Účastníkmi boli jazdecké kluby  z okolia Košíc, Sp. Novej Vsi, Oravy, B. Bystrice, R. Soboty a Popradu. Trojčlenný medzinárodný rozhodcovský zbor  posudzoval 27 športových dvojíc. Najvyššiu súťaž stupňa „S“  vyhrala P. Spišáková na koni Dorien  (JK Equipolis Sokoľ)  pred Barborou Smrekovou s koňom Villam (JK Merci Chavel Krškany)   a Ivanom Síhelským na koni Welt–Regency (JK KPK-OZ Rimavská Sobota). Vydarený premiérový ročník pretekov na ranči pri Slovenskom raji podporil aj dlhoročný činovník jazdeckého športu pod Tatrami Cyril Sedlačko, ktorý bol riaditeľom podujatia.