Nemeckí poľnohospodári navštívili Liptovskú Tepličku

Úradníci z bavorského kraja Horné Fransko zisťovali, aké podmienky majú naši farmári a roľníci.

Ilustračná snímka: archív PN

Skupina jedenástich nemeckých úradníkov navštívila koncom mája v rámci súkromnej exkurzie Slovensko. „Naším cieľom bolo spoznať pomery slovenského poľnohospodárstva,“ uviedol jeden z členov tímu, Matej Mezovský. Ten pracuje na jednom z miestnych úradov ako poradca pre životné prostredie malej zveri. Jedným z troch podnikov, ktoré zástupcovia nemeckých poľnohospodárov navštívili, bolo aj družstvo v Liptovskej Tepličke.

Slovenské produkty sú u nás obľúbené

„Nevýhodou vstupu Slovenska do Európskej únie je podľa nás strata potravinárskych spracovateľských podnikov, ako sú napríklad mliekarne a mäsokombináty. Tie boli už po prevrate sprivatizované, neskôr predané zahraničným firmám a nakoniec kvôli konkurovaniu importovaným produktom zrušené,“ hovorí Mezovský. Ako dôsledok tak podľa neho kupujú slovenskí spotrebitelia potraviny spracované v zahraničí, a tým prichádza Slovensko o pridanú hodnotu produkcie a taktiež o potravinovú samostatnosť. „Našťastie sú slovenské produkty u Slovákov čím ďalej, tým viac obľúbené,“ myslí si zástupca tímu bavorských úradníkov.

Dôležitá je vlastná produkcia

Skupina nemeckých odborníkov na druhej strane pozitívne zhodnotila fakt, že na družstve v Liptovskej Tepličke sa suroviny zhodnocujú priamo na podniku. Mali tým na mysli najmä miestny Penzión Dolinka, kde veľká časť ponúkaných jedál pochádza z potravín z vlastnej produkcie. „Vtedy nie je slovenský poľnohospodár len producentom potravinovej suroviny, ale zároveň aj spracovateľom a predajcom regionálnych produktov,“ povedal Matej Mezovský. Nemecký tím zaujali tiež zemiakové pivničky typické práve pre Liptovskú Tepličku a historická poľnohospodárska štruktúra.

Predsedníčka PPD Liptovská Teplička Anny Glejdurovej. Snímka: rov

Pestujú aj modernú špaldovú pšenciu

Družstvo v Liptovskej Tepličke aktuálne obhospodaruje takmer 1 300 hektárov poľnohospodárskych plôch. Väčšinu podniku tvoria pasienky na strmých horských svahoch v nadmorskej výške viac ako 1 000 m n. m. Takéto prírodné predpoklady umožňujú vo väčšine prípadov len chov oviec a hovädzieho dobytka. Stádo oviec plemena zošľachtená valaška pasúce sa na horských lúkach plných liečivých bylín je približne po dobu jedného polroka denne dojené v modernej dojárni v areáli družstva. Zo získaného mlieka vyrábajú zamestnanci syrárne ovčí syr, bryndzu a ostatné salašnícke výrobky. Hovädzí dobytok je držaný na produkciu mäsa. Družstvo zamestnáva momentálne 36 pracovníkov a jeho predsedníčkou je už takmer tri desaťročia Anna Glejdurová. V oblasti rastlinnej výroby sa družstvo venuje okrem produktov pre kŕmenie zvierat aj pestovaniu špaldovej pšenice a zemiakov.

(red)