Podtatranským vinárom najprv neverili, teraz majú akcie vypredané

V polovici mája sa uskutočnila ochutnávka vín Podtatranského vinárskeho spolku „Pestovať vinič pod Tatrami nie je nereálne,“ hovorí predseda spolku Marián Tokár.

Ochutnávka vín patrí medzi štyri stabilné podujatia Podtatranského vinárskeho spolku počas roka. Pred pár dňami organizátori pripravili na „koštovku“ 120 vzoriek vín so zlatou či striebornou pečaťou a na účasť sa rozhodne nesťažujú. „Už to ani nikde nezverejňujeme, lebo by sme tých ľudí nemali kde umiestniť, a neviem, či by sme vôbec zohnali toľko vín,“ hovorí Marián Tokár, ktorý pred takmer desiatimi rokmi stál pri zrode myšlienky, aby sa pod Tatrami združili milovníci vína. Napriek viacerým otáznikom, ktoré tento nápad vyvolal, sa mu napokon podarilo nadchnúť niekoľkých kamarátov a známych. Tí sa stali jadrom novovzniknutého spolku, ktorý sa neskôr transformoval na občianske združenie. Dnes sa jeho akcií nezúčastňujú len členovia spolku, ale viacerí nadšenci vína z celého podtatranského regiónu.

Ochutnávka vín vo Veľkej Lomnici. Snímka: PVS

Vinič pochovala „lavína“

Na otázku, či predseda spolku vidí za niekoľko rokov fungovania efekt, odpovedá: „Jednoznačne. Propagácia je veľmi dôležitá a ľudia sa takto dozvedia, že slovenskí vinári dokážu konkurovať svetu. Pred 15 rokmi nastalo totiž oteplenie a podmienky pestovania viniča sa u nás podstatne zlepšili.“ Zlepšili sa natoľko, že by bolo možné vinič pestovať aj pod Tatrami? „Dá sa to. Ja sám som si zobral pred štyrmi rokmi pár kríkov a vysadil som si ich u nás na dvore. Dva roky to rástlo a potom zhodou okolností prišiel vinár, pán Sodoma, a hovorí: Poď mi ukázať tvoj vinohrad.

Vravím mu, že už neexistuje, lebo naňho spadla lavína,“ spomína so smiechom Marián Tokár. Jeden z mála podtatranských viničov sa totiž stal obeťou 30-centimetrovej vrstvy snehu, ktorá sa naňho zosunula zo strechy ich domu. Tokár však podľa vlastných slov vie o pokusoch s jeho pestovaním aj v Kežmarku či na Dubine. „Je to však len o zábave a rarite, o úžitkovosti sa nedá hovoriť,“ dodáva.

Ochutnávka vín vo Veľkej Lomnici. Snímka: PVS

Chute Podtatrancov sa za roky zmenili

A tak hoci pod Tatrami vznikol vinársky spolok bez vlastných viníc, roky ukázali, že má opodstatnenie. Šíri a propaguje u miestnych informácie o dobrom víne, pretože podtatranská oblasť patrí medzi významné odbytištia malých i väčších južnoslovenských vinárov. „Aj tu pod Tatrami, keď sme boli pred tridsiatimi rokmi na svadbe, tak každý pil tvrdé, málokto pil víno. Dnes aj na našich akciách – ale nielen tam – sa pije podstatne viac vína. Je to tiež tým, že sa to kvalitné víno začalo ľuďom ukazovať,“ myslí si Tokár. Ich občianske združenie podľa neho teraz funguje dobre, členské je symbolické. „Minulý rok sme ho zdvihli z 10 na 15 eur. Nesnažíme sa z toho totiž robiť biznis. Peniaze, ktoré sa zarobia v priebehu týchto akcií, rozumne a v prospech našich ľudí zužitkujeme,“ dodáva predseda spolku.

„Pred 15 rokmi nastalo totiž oteplenie a podmienky pestovania viniča sa u nás podstatne zlepšili.“

Marián Tokár, predseda Podtatranského vinárskeho spolku

Trend má jasnú farbu: ružovú

Okrem ochutnávky vín Podtatranský vinársky spolok každoročne organizuje aj ples, autobusový zájazd do vinohradníckej oblasti a výročnú členskú schôdzu. Tento rok sa v rámci zájazdu miestni milovníci vína chystajú na festival do Strekova. Tokára teší, že sa u nás dvíha kultúra konzumácie vína. „V rámci mojej profesie degustujem odrody zemiakov. Viem, že keď prídete na tú lepšiu chuť, či už sú to zemiaky alebo víno, horšie si už objednávať nebudete,“ tvrdí. Zároveň dodáva, že už neplatí zaužívané pravidlo – čím sladšie víno, tým horšie. Aj medzi druhmi so zostatkovým cukrom sa dajú nájsť superkvalitné vína. Tohtoročný trend na ich ochutnávke však bol jasný: ružové. Rok 2016 bol údajne mimoriadne prajný práve pre tento druh vína, a tak ho aj naši slovenskí vinári vyrobili vo väčšom množstve. Navyše, akcie spolku navštevuje podľa Tokára čoraz viac dám, ktoré práve túto farbu vína jednoznačne preferujú. Všeobecne však podľa neho platí, že v poslednom období nerozhoduje o kvalite až tak jeho ročník, ale samotný vinár, ktorý ho vyrobil.

Mária Mlaková