Krátke správy zo športu 27. týždeň

Fanklubáci si zahrali hokejbal

Zimný štadión mesta Poprad hostil od piatka do nedele už 12. ročník Hokejbalového turnaja hokejových fanklubov. Okrem domáceho Popradu sa ho zúčastnili aj Nitra, Sp. Nová Ves, L. Mikuláš, Žilina, Košice, Piešťany, Bardejov, Martin či Skalica. Domáci Podtatranci síce vyhrali B skupinu bez straty bodu a inkasovaného gólu, avšak semifinálový zápas s Nitrou prehrali 1:2. Následne nezvládli ani súboj o bronz a s Martinom prehrali 0:3. Celkovým víťazom turnaja sa stala Spišská Nová Ves, ktorá vo finále zdolali Nitru 3:0.

Blíži sa Memoriál Jána Stilla

Najbližší víkend napíše 18. ročník Memoriál Jána Stilla v Novej Lesnej. Predchádzať mu bude piatkový Night Run na 5,7 kilometra i kultúrny program. Prihlásiť sa môžete do piatku do 18.00 h. Zdatnejších bežcov čaká v sobotu od 15.00 h hlavná súťaž, 9 370 metrov dlhá trať s prevýšením 533 m vedúca z centra Novej Lesnej na Hrebienok. Novinkou tohtoročného programu je aj petanque pre seniorov.  Body získané na memoriáli sa započítajú do celkového hodnotenia podujatia Tatry v pohybe Prestige Tour.

Dva triumfy Podtatrancov v príprave

Futbalisti FK Poprad už naplno rozbehli krátku letnú prípravu pred štartom II. ligy. V utorok zvíťazili vďaka gólom Jakuba Hrica, Michala Horodníka a Duje Medaka v Spišskej Novej Vsi 1:3. V stredu si vyskúšali rolu horských nosičov a náklad vyniesli z Hrebienka na Téryho chatu. V sobotu vyhrali v NTC Poprad nad FK Pohronie 4:2, keď skórovali Palša, Kukoľ, Hric i Lipták. Tento týždeň absolvujú sústredenie v Českej republike, kde ich preverí Převýšov, Hradec Králové či Kroměríž.

Hantuchová ukončila kariéru

Popradská rodáčka Daniela Hantuchová vo štvrtok prostredníctvom videa na svojom facebooku oznámila, že po 18 rokoch v profesionálnom tenise končí. Hantuchová v dvojhre získala 7 turnajových titulov a 9-krát sa tešila z celkového triumfu v štvorhre. Podarilo sa jej vyhrať aj štyri „grandslamy“ v mixe a Slovensku pomohla v roku 2002 vyhrať Fed Cup. Deväť rokov patrila medzi svetovú špičku a v rebríčku WTA jej patrila aj piata priečka. Celkovo na odmenách zinkasovala vyše 10 miliónov dolárov.

Šuňava patrí k hasičskej elite

Podtatranská hasičská liga pokračovala v nedeľu 9. kolom na 26. ročníku O Putovný pohár starostu obce Šuňava. Domáce tímy zvíťazili až trikrát. Prvý triumf prišiel medzi mužmi do 35 rokov pred Sp. Štiavnikom a Liptovskou Tepličkou. Ďalší medzi mužmi nad 35 rokov pred Batizovcami i Sp. Sobotou a tretí vybojovali Šuňavčanky do 35 rokov. Druhé skončilo Sp. Bystré a tretia Štrba. Batizovčanky vyhrali súťaž nad 35 rokov, Sp. Bystré triumfovalo medzi dorastenkami a Gánovčania medzi chlapcami.

Schladiť sa dá aj bowlingom

Po uzavretí Bowling Tour mesta Poprad sa jej účastníci budú zabávať na turnaji Leto v chládku (Nielen 10 je Strike). Jeho úvodné kolo sa konalo 2. júla a aj upravené pravidlá pomohli vysokým výkonom, čo najviac sadlo Františkovi Kuzielovi, ktorý vyhral kvalifikáciu a výkonom 498 (v dvoch hrách) s priemerom 246,55 potom aj finále. Druhý skončil Tomáš Meleg a tretí Tomáš Szabó. Ceny za trojstovky si odniesli Tomáš Meleg, Ľuboš Bubelíny aj Vladimír Pavlikovský.