V Poprade sa varí najlepšie pšeničné pivo na Slovensku

Len necelý rok funguje v Poprade Reštauračný minipivovar Tatras, a už sa môže pochváliť najlepším pivom na Slovensku. Na súťaži Slovenská pivná korunka 2017 získalo pivo Tatras Weizen prvé miesto v kategórii Pšeničné pivo. Je to vôbec prvá súťaž, na ktorej sa tento nový popradský minipivovar zúčastnil. Sládkom minipivovaru Tatras je jeho majiteľ Bc. Lukáš Vdovjak.

Reštauračný minipivovar Tatras. Snímka: lv

Chceli sme sa vyskúšať. Je to anonymná degustačná súťaž, kde 27 slovenských veľkých či malých pivovarov nominovalo 137 vzoriek svojich pív. Porota bola 29-členná, zložená zo sládkov, odborníkov z potravinového ústavu, veterinárnej správy, fakulty potravinárstva… Až neskôr sme sa dozvedeli, že každý súťažiaci mohol mať v porote svojho odborného zástupcu. Aj preto je pre mňa toto víťazstvo cennejšie,“ povedal autor víťazného piva, ktorý súčasne s rekonštrukciou budovy reštaurácie v rokoch 2014 až 2016 absolvoval vzdelávací program Sladovník – Pivovarník na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

Základom úspechu sú kvalitné suroviny

Pivo Tatras Weizen je 11° pšeničné, vrchne kvasené pivo typu ALE (ejl). To, že je to pšeničné pivo neznamená, že je navarené iba z pšeničného sladu. Vyrába sa kombináciou pšeničných a jačmenných sladov a chmeľov. Svoju charakteristickú farbu a mútnosť získava práve vďaka pšeničnému sladu a pivovarským kvasnicam.
Pšeničnému pivu sa hovorí aj „rýchle pivo“. Uvarenie, kvasenie a odležanie pri klasickom ležiaku trvá v dobrom minipivovare minimálne tri mesiace. Pšeničné pivo je pripravené na konzumáciu do jedného mesiaca. O kvalite piva rozhodujú suroviny. Samozrejmosťou je majstrovstvo sládka, ktorý nastaví, v akom pomere budú jednotlivé ingrediencie.
V Tatrase varia iba z kvalitných surovín, ktoré nemajú problém si doviezť nielen zo Slovenska, ale aj z celého sveta. Charakter piva určuje tiež voda, ktorú získava Minipivovar Tatras z vlastného, až 50 metrov hlbokého vrtu. Dôležitý je i výber kultúry kvasníc. Svoje spraví technológia, a tú, ako hovorí Bc. Lukáš Vdovjak, majú v Tatrase našu – slovenskú, na špičkovej úrovni od firmy PSS, a. s., Svidník.
Už krátko po súťaži stúpol záujem o Tatras Weizen nielen vo vlastnej reštaurácii, ale prejavili oň záujem aj ďalšie podniky, ktoré pôvodne chceli čapovať iný druh Tatraského piva. Po získaní titulu menia svoje rozhodnutie a radšej chcú mať v ponuke ocenené pivo. Do budúcnosti plánuje popradský minipivovar zabojovať v súťaži aj s ďalšími pivami. „Chceme variť tie najlepšie pivá. Konkurencia však nie je ľahká. V našich kategóriách súťaží niekoľko desiatok pív z podobných minipivovarov z celého Slovenska, ktorých bude v budúcnosti ešte viac,“ dodal Bc. Lukáš Vdovjak.

Resštauračný minipivovar Tatras. Snímka: lv

Tatras nie je len o minipivovare

Tatras sa nachádza v strede Námestia sv. Egídia, na hornej, severnej ulici medzi kostolmi. Určite neprehliadnete. Pred minipivovarom stojí obrovský pohárom a vznášajúcim sa pivným kohútom, ktorý je nielen lákadlom pre fotografie turistov, ale je zároveň aj pivným pultom pre vonkajšiu terasu reštaurácie. Tatras sa nachádza v dome z roku 1731. Je to jeden z 19 domov, v ktorých sa v minulosti v Poprade varilo pivo.
Minipivovar vznikol v zadnej časti a suteréne objektu. Vpredu sa budova zrekonštruovala pre potreby reštaurácie. Tu sa okrem barovej pasáže nachádza sedem miestností: Pivo-nica, Pivo-banka, čo sú pivnice a Likérka, Komôrka, Galérka, Záhradka a Hudobka. Všetky salóniky, s výnimkou Hudobky, sú nefajčiarske. Každá z miestností je vkusne zariadená a venovaná určitej téme, napr. histórii varenia piva v Poprade, čím sa na Spiši platilo za pivo, umeniu, hudbe, láske… Tému dopĺňajú výstižné citáty. Celková kapacita reštaurácie je 171 miest. Každý salónik je možné rezervovať a uzavrieť pre súkromnú oslavu.
Prvé pivo bolo navarené v Tatrase počas skúšobnej prevádzky v septembri 2015. Bol ním už legendárny „Odležiak,“ ktorý sa začal čapovať až po rekonštrukcii a otvorení reštaurácie v septembri 2016. Priamo z reštaurácie je vidieť do minipivovaru a je možné sledovať sládka pri varení piva. „Tatras ponúka na výčape osem druhov vlastných pív, ktoré nefiltruje ani nepasterizuje. Všetky sú kvasinkové, živé, plné vitamínov. Nevydržia síce dva roky v regále supermarketu, ale majú ozajstnú chuť. Hosťom odporúčame objednať si pivnú degustáciu – osem naších 0,1 l minipív a potom si zvoliť tie, ktoré najviac chutili. Ľudia sa už neuspokojujú s nevýrazným, masovo vyrábaným a lacným pivom, skoro rovnakej chuti a takmer žiadnej vône. Hľadajú z úžasne rozmanitého sveta piva to remeselné, z minipivovarov. Podporujú tým lokálneho slovenského výrobcu, nie nadnárodný koncern,“ vraví majiteľ.
Skvelú kuchyňu vedie mladý šéfkuchár Matúš Lehotský. „Radšej menej druhov jedál, ale kvalitných. Hostia si pochvaľujú pivnú polievku, chrumkavé bravčové koleno, tatársky biftek i pivnú zmrzlinu – pivo-misu. Z akvária v Záhradke Vám vylovíme pstruha a onedlho je na tanieri. Čerstvučký, krehučký, nie z mrazničky, pripravený na spôsob aký si vyberiete. Pečieme vlastný chlebík, nakladáme hermelín, utopence. Reštaurácia varí aj denné menu. Príďte k nám na obed, neoľutujete. Manželka nemusí pravidelne variť, prekvapte ju a zoberte občas rodinu na nedeľný obed k nám do reštaurácie“ pozýva šéfkuchár.
Súčasťou ponuky Minipivovaru Tatras je minipenzión. V štyroch izbách je pripravené útulné a komfortné ubytovanie pre 11 hostí. V Predajničke nájdete suveníry, pivnú kozmetiku, vlastné pivá a vyberané slovenské vína a destiláty. Požičiame Vám výčapné zariadenie, dodáme malý súdok a užívajte si život na vlastnej párty.
Na otvorenie sú pripravené Pivné kúpele, kde sa budete môcť nielen kúpať a saunovať, ale priamo vo vani si pivo aj načapovať, a to všetko s výhľadom na najvzácnejšie pamätihodnosti mesta Poprad. Pivný kúpeľ omladzuje, čistí pleť a má ozdravný účinok. Pripravení sú i skúsení maséri s uvoľňujúcou masážou. „Kde inde môžu byť pivné kúpele, ak nie v pivovare?“ pýta sa majiteľ a zároveň všetkých čitateľov pozýva na návštevu. „Budeme radi, tešíme sa na Vás“.

(PR servis)

Reštauračný minipivovar Tatras. Snímka: lv