Zahrá Berky Mrenica, pozriete si filmy za euro

Muchy, ktoré nemusíte odháňať

Od 6. júla si môžete v historickej radnici na Námestí Majstra Pavla v Levoči pozrieť výstavu s názvom Mucha na obraze. Tento malý tvor bol kedysi považovaný za stelesnenie diabla a hriechu. V renesancii symbolizovalo odháňanie múch hlúposť a márne úsilie. V historickej radnici v Levoči sa práve tento nechcený hmyz stal stredobodom prezentácie. Na tejto výstave v autorskej koncepcii historičky umenia Marty Herucovej vás čaká 31. diel od 17. storočia až po súčasnosť. Vstupné sú štyri eurá.

€urópske filmy za €uro sú späť

V rámci tohto projektu pripravila kežmarská Iskra päť letných klubových filmov za symbolické jedno euro. V pondelok 17. júla je na programe film Hasta la vista!, belgická tragikomédia režiséra Geoffreyho Enthovena. Príbeh je o humore ako jedinom prostriedku, ktorý pomáha vyrovnať sa s neľahkou situáciou, a o silnej túžbe ako hýbateľovi ľudskej snahy boriť hranice. V ďalších termínoch uvidíte Polski film, Trabantom do posledného dychu a Attila Marcel. Premietania sa začínajú o 19.00 h.

Klasika v podaní divadla Commedia

Popradská Commedia predstaví hru v réžii Vlada Benka s názvom Don Quichot a Sancho Panza. Predlohou je celosvetovo známa satira na rytierske romány Miguela de Cervantesa Saavedru. Úlohy idealistického rytiera sa zhostil Vlado Vaľko. Michal Novák stvárni realistického Sancha Panzu. Predstavenie si môžete pozrieť vo štvrtok 13. júla o 20.00 h v Poprade na Námestí sv. Egídia, v sobotu 15. júla o 21.15 h v parku v Tatranskej Lomnici a v utorok 18. júla o 20.30 h na nádvorí Kežmarského hradu.

Berky Mrenica a hostia budú v Poprade

V nedeľu 16. júla vystúpi o 15.00 h na Námestí sv. Egídia v Poprade Orchester Berkyho Mrenicu a ich hostia Jana Orlická a Ervín Schönhauser. Orchester Diabolské husle bol založený v roku 1991, od roku 1997 funguje pod umeleckým vedením Jána Berkyho-Mrenicu ml., ktorý pokračuje v umeleckých úspechoch svojho otca. Vďaka unikátnym hudobným, ale i dramaturgicky neobyčajným prvkom sú vystúpenia vždy príjemným prekvapením pre široké spektrum publika a kritikov. Vstup je voľný.

Dráma od oscarovej Coppoly

Vo štvrtok 13. júla o 19.00 h sa v popradskom Kine Tatran uskutoční premiéra drámy Oklamaný. Oscarová režisérka Sofia Coppola natočila film plný ničivých emócií, ktoré rozprúdili žiadostivosť, vášeň a lásku. Snímka získala cenu za najlepšiu réžiu na festivale v Cannes. Príbeh sa odohráva v izolovanej dievčenskej škole, kde na dvere zaklope zranený nepriateľský dôstojník. Vo filme uvidíte Colina Farrella, Nicole Kidman či Kirsten Dunst. Vstupné je päť eur.