Kežmarskí hokejbalisti budú hrať extraligu v Spišskej Belej

V piatok usporiadal MŠK Vippokerpro Kežmarok tlačovú konferenciu.

Milan Glevaňák (v strede) predstavil trénersky tandem, s ktorým podpísal ročné zmluvy s opciou. (Snímka: mik)

Hokejbalový klub chcel verejnosť informovať o zmene v realizačnom tíme i vyhliadkach do nadchádzajúcej extraligovej sezóny. „Chcem sa poďakovať Filipovi Roháčikovi za úspešnú sezónu, naučil nás veľa. Nerozišli sme sa v zlom, iba sme sa nezhodli na ďalšej vízii klubu a nepredĺžili spoluprácu. Nevylučujeme však, že v Kežmarku bude pôsobiť na nejakom inom poste,“ vyjadril sa prezident klubu Milan Glevaňák, ktorý podpisom spečatil jednoročnú zmluvu s opciou s novým trénerom – Prešovčanom Marošom Hricom, ktorý posledné roky trénoval vo Svidníku a pôsobil aj ako asistent pri ženskej reprezentácii. „Práca so ženami je strašne ťažká, takže ostanem radšej pri mužoch. Hokejbalu sa venujem už asi 25 sezón. Som tu, je to nová výzva. Ďakujem Milanovi Glevaňákovi, že ma oslovil. Najskôr som neveril, že podpíše so mnou, ale keď to bolo potvrdené, taká ponuka sa neodmieta, takže som prijal výzvu trénovať strieborných medailistov. Verím, že nasledujúca sezóna bude zlatá. Kežmarok posledné roky hokejbalom žije, kolektív je stmelený, disponuje vynikajúcimi hráčmi – reprezentantmi,“ povedal Hric. Nový kormidelník bude mať aj asistenta, ktorým sa stal Patrik Svitana. „Počas sezóny určite nenastúpi na žiaden zápas, pretože má povinnosti. Ponúkol nám teda možnosť, že bude na lavičke najmä pri domácich stretnutiach. Vonkajšie ešte uvidí. Pomôže aj s tréningami či už po taktickej alebo hernej stránke. Či nastúpi v play-off je otázne. Uvidí, ako sa bude cítiť a akú dlhú bude mať hokejovú sezónu,“ ozrejmil Milan Glevaňák.

Nový hlavný tréner MŠK Vippokerpro Kežmarok Maroš Hric. (Snímka: mik)

Extraliga v Spišskej Belej

Kežmarský hokejbal sa v poslednom období boril s komplikovanou situáciou so zázemím v areáli školy a teraz sme sa dozvedeli aj riešenie. „Urobili sme veľké kompromisy, no žiaľ, na ZŠ Dr. Daniela Fischera nám nebolo umožnené hrať. Mohli sme sa síce dohodnúť na polovici zápasov tam, ale nič by to pre nás neriešilo. Celú súťaž odohráme v Spišskej Belej, kde dostaneme zázemie, ktoré potrebujeme. Či už pôjde o televízne zápasy, šatne, sprchu a podobne. Mesto Kežmarok bude nápomocné pri organizačných či technických veciach. V Spišskej Belej sa upraví povrch i striedačky a vymenia sa mantinely. Primátor Bieľak je veľmi zhovievavý. Spišská Belá je rada, že tam budeme hrať extraligu. Nemá žiadne podmienky, iba to, aby sa ihrisko vrátilo v pôvodnom stave, aby nebol neporiadok a aby sa neznehodnocoval majetok. Hokejbalová únia stanovila, že musíme vyberať vstupné, musíme mať podmienky na televízne zápasy, internet v areáli, počítač, tlačiareň. Tieto veci tam budeme mať zabezpečené. Bude tam určite aj bufet, obchod so suvenírmi, budeme robiť tombolu, prípadne iné akcie pre ľudí. Vstupné sa bude vyberať od divákov nad 18 rokov a pôjde o symbolické jedno euro. Muži i deti môžu naďalej trénovať v Kežmarku a mládežníci tam môžu odohrať aj všetky svoje turnaje s potrebným zázemím,“ vysvetlil Glevaňák. Kežmarok sa však s hokejbalovou extraligou nelúči a na jar 2019, by sa tam mala vrátiť. „Mesto má v zámere postaviť nové ihrisko v novom priestore, ktoré bude vyhovovať požiadavkám  tréningov aj zápasov najvyššej hokejbalovej súťaže. Radnica už začala pracovať. Momentálne vyberáme vyhovujúce miesto na realizáciu. Odhadujeme investíciu na 300-tisíc eur. Pri súhlase všetkých zúčastnených strán, vrátane poslancov zastupiteľstva, je predpoklad otvorenia športoviska dva roky,“ uviedol v tlačovej správe primátor Ján Ferenčák.

Kľúčové tváre kežmarského hokejbalu pre nasledujúcu sezónu. (Snímka: mik)

Program kežmarských hokejbalistov pred súťažou

Už po svetovom šampionáte v českých Pardubiciach sa avizoval odchod Radovana Dejneku do Prahy. Teraz však prezident klubu oznámil, že Kežmarčania nemôžu počítať ani s ďalšími oporami mužstva, majstrami sveta ako Boris Oravec či Oskar Šlachtič. Napriek tomu bude mať tréner Hric veľký výber hráčov, pretože Kežmarčania vytvoria aj B-mužstvo, ktoré bude hrávať Popradskú hokejbalovú ligu. „Teraz budeme trochu väčšou žlto-modrou rodinou. Chceme tak zapojiť tých, ktorí hrávali v mládežníckych reprezentáciách a momentálne nedostávajú šancu či chlapcov, ktorí momentálne nedosahujú extraligovú úroveň. Letná príprava sa začína 7. augusta a bude v nej asi 35 mien, čím sa vytvorí aj konkurencieschopnosť. Trénovať budeme 4-5-krát do týždňa a prvý ligový zápas máme 2. septembra doma proti Pruskému. Najbližšie však 12. augusta pôjdeme do Svidníka na dva prípravné duely a 26. augusta nás čaká charitatívna akcia zrejme pri popradskej Aréne, kde nastúpia proti nám hokejisti HK Poprad. Tešili sme sa aj na Svetový pohár, no termín je od 24. do 27. augusta a hrať sa bude systémom 3+1, čo pre nás nič neznamená, takže tam nepôjdeme a radšej podporíme spomínanú akciu, ktorú sme museli prispôsobiť programu HK Poprad,“ dodal prezident, brankár a tréner mládeže hokejbalového MŠK Vippokerpro Kežmarok Milan Glevaňák.

Michal KLEIN