Krátke správy zo športu 31. týždeň

Osobnosti hrali golf a pomáhali

Golfový rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici v sobotu hostil už 10. ročník Charity Golf Cup-u pod záštitou Petra Bondru. Okrem neho sa na podujatí tradične zúčastňuje množstvo známych osobností športu i kultúry. Golf si tentoraz zahrali hokejisti ako Šatan, Marián Hossa, Lintner či Ján Lašák, ale aj herci ako Kňažko, Hajdu, Mňahončák či Tůma a mnoho ďalších známych tvárí. Turnaj je však predovšetkým o charite a aj vďaka dražbe sa vyzbieralo 25 000 eur pre telesne i mentálne postihnuté deti.

Kežmarčania ovládli domácu súťaž

Uplynulý víkend sa v Kežmarku zišli priaznivci crossfitu na 2. ročníku Reds Crew Trainings Challenge. V kategórii mužov triumfoval  domáci Vitalij Demjanovič pred Prešovčanom Jägerom a o tretie miesto sa podelil Žilinčan Argaláš s Bratislavčanom Božikom. Medzi ženami dominovali Kežmarčanky, keď vyhrala Lenka Bóryová pred T. Czyrnekovou a J. Bartošovou. Súťažili aj muži nad 35 rokov. Vďaka Pavlovi Záremskému ostáva titul doma. Druhý skončil P. Gajan a tretí Kežmarčan S. Derner.

Sp. Štiavnik si pripísal šiesty triumf v sezóne

V nedeľu súťažili dobrovoľní hasiči v rámci 14. kola PHL na 18. ročníku O Spišskosobotský pohár. Medzi mužmi do 35 rokov triumfoval líder PHL Sp. Štiavnik pred Sp. Bystrým I a Sp. Bystrým II. Štrbanky ovládli kategóriu žien, druhá skončila L. Teplička a tretie Sp. Bystré. Šuňavčania obhájili titul nad 35 rokov pred domácim tímom. Súťažil aj dorast, kde medzi dievčatami zvíťazilo Sp. Bystré a chlapci z Gánoviec. Hasiči sa do Sp. Soboty ešte vrátia, keďže ich 26. augusta čaká nočná súťaž.

„Dámy“ nestačili na „princezné“

Posledný júlový víkend patril 3. ročníku hokejbalového Ladies Cup-u.  Ženského  turnaja v Sp. Belej sa zúčastnili štyri slovenské tímy, ale aj maďarský Team Hungary WBHF či český Vsetín. Češky obsadili piatu priečku po kontumačnom víťazstve nad Čučoriedkami. V súboji neúspešných semifinalistov sa na úkor Maďariek tešil Výber SR a vo finále triumfovali Princess Slovakia nad Ladies Slovakia 1:0. All Star tím turnaja má zloženie: Zuziaková – Klempová, Záborská – Dzurinová, Sabolová, Drličková.

Na letných MS získal Mlynár bronz

Od štvrtka do nedele sa vo Švédsku konali Majstrovstvá sveta v behu na kolieskových lyžiach. Slovenská mužská jednotka Peter Mlynár z Gerlachova obsadil na 22,5 voľnou technikou 4. priečku a na 20 km klasicky skončil siedmy. Spoločne s Miroslavom Šulekom získal bronz v tímovom šprinte. Levočan Jozef Šefčík skončil v kategórii juniorov na 11. mieste na 18 km voľnou technikou aj na 16 km klasicky. Spoločne s Jánom Mikušom obsadili v juniorskom tímovom šprinte 5. priečku.