Krátke správy zo športu 32. týždeň

Hokejbalisti odohrali prvý prípravný duel

Kežmarčania odštartovali letnú prípravu a po celotýždňovej zaberačke vycestovali na prípravný súboj do Svidníka. Zápas sa hral až na štyri pätnásťminútovky a keďže Podtatrancom navyše chýbalo sedem stabilných členov kádra, príležitosť dostali aj iba 15-roční chlapci. Mladíci sa síce snažili, no „veľkému“ hokejbalu sa iba učia, o čom svedčí vysoký triumf Svidníka 14:4. Kežmarčanov stále trápi najmä nedoriešená hokejbalová infraštruktúra, o ktorej budú mestá Kežmarok a Spišská Belá ešte rokovať.

Kežmarčanom patria dva národné tituly

V sobotu sa v Kežmarku konal 21. ročník Memoriálu Františka Mizdoša, ktorý býva aj Majstrovstvami SR veteránov vo volejbale. Medzi ženami zvíťazil domáci tím pred Bratislavou a Užhorodom a muži mali až tri kategórie. V najmladšej 40 – 50 triumfoval taktiež Kežmarok, druhý bol Prešov a tretia Opava. Medzi 50 – 60-ročnými vyhralo ukrajinské Černovci. Slovenský titul ide druhému Prešovu a tretie skončili Vysoké Tatry. Žiar nad Hronom ovládol kategóriu 60+ pred talianskym Rovigom a Prešovom.

Tatranský pohár na konferencii

HK Poprad pripravuje pri príležitosti jubilejného 70. ročníka Tatranského pohára odbornú konferenciu, ktorej hlavnou témou bude práve druhý najstarší európsky hokejový turnaj. Jeho história siaha až do roku 1929. Na konferencii odznejú nové poznatky z dávnejšej i novšej histórie tohto podujatia. Hokejový klub pripravuje pri príležitosti konania turnaja aj malé prekvapenie. Podujatie sa uskutoční v sobotu 19. augusta od 10.00 h v presscentre Národného tréningového centra v Poprade.

Hasiči súťažili v Kubašku

V rámci 15. kola PHL bojovalo v sobotu 26 hasičských družstiev na 28. ročníku O Putovný pohár starostu obce Sp. Bystré. V kategórii mužov do 35 rokov vyhrali Hranovničania pred Sp. Bystrým I a Šuňavou, ktorá však ovládla kategóriu veteránov. Druhá bola Sp. Sobota a tretia Sp. Teplica. Domáce družstvo triumfovalo medzi ženami do 35 rokov pred Šuňavou a Gašparovom (okres Brezno). Batizovčanky zvíťazili medzi veteránkami, Spišskoštiavničanky medzi dorastenkami a chlapci z Gánoviec.

Nabitý hasičský víkend

Hneď na druhý deň pokračovala PHL v Poprade-Strážach 13. ročníkom Memoriálu Miroslava Olejníka. Sp. Bystré I tentoraz medzi mužmi do 35 rokov nenašlo premožiteľa, druhí boli Šuňavčania a tretí Sp. Štiavnik, ktorý vyhral medzi ženami pred L. Tepličkou a Štrbou. Šuňavčania nadviazali na prvenstvo medzi mužmi nad 35 rokov. Domáce družstvo sa tešilo v súťaži dorastencov a medzi dievčatami si piate prvenstvo v sezóne vybojoval Sp. Štiavnik. Do konca PHL ostávajú iba štyri súťaže.