Krátke správy zo športu 33. týždeň

Na Tatranskej šelme Ultra sa lámali rekordy

Od bývalej Važeckej chaty v sobotu zamierili ultratrailoví bežci cez Štrbské i Zelené pleso až do Ždiaru v rámci 4. ročníka Tatranskej šelmy Ultra. Trasu dlhú 55 km s prevýšením 3 100 m zdolal najrýchlejšie Richard Zvolánek v rekordnom čase 5.46:28 h. Košičan sa tak stal prvým vytrvalcom v histórii, ktorý trať zvládol pod 6 hodín. Pod túto hranicu zmestil aj druhý Čech Jiří Čípa a tretiu priečku obsadil vlaňajší víťaz Peter Fraňo z Chaty M. R. Štefánika. Aj Nórka Malene Blikken Haukoy ustanovila traťový rekord časom 7.08:18 h. Katarína Lamiová z Košíc dobehla druhá a Bytčianka Lucia Dobrucká tretia.

Harhovskú desiatku vyhral Zimmermann

Taktiež v sobotu sa v Sp. Hrhove konal 5. ročník Harhovskej desiatky a pódium obsadili v regióne známe bežecké tváre. Časom 35:49 min triumfoval Kluknavčan Marián Zimmermann v absolútnom poradí pred Popradčanom Jozefom Dubašákom a Spišiakom Tomášom Kamasom. Batizovčanka Timea Mihoková (Bežecký klub Poprad), dosiahla časom 42:52 min celkovo 15. pozíciu a zo žien bola najrýchlejšia. Druhú priečku obsadila Erika Ondrijová z Vyšnej Šebastovej a tretiu Sviťanka Danica Božová.

Dobrovoľných hasičov dážď nezastavil

V nedeľu sa v Batizovciach uskutočnil 36. ročník Spomienkovej súťaže hasičských družstiev, ktorá bola 17. kolom PHL. Medzi mužmi do 35 rokov bol prvý Spišský Štiavnik, druhá skončila Spišská Sobota a tretia Šuňava. Šuňavčania vyhrali medzi veteránmi pred Sp. Sobotou a Sp. Štiavnikom. Ženy do 35 rokov ovládla Liptovská Teplička, druhá bola Sp. Teplica a tretie Sp. Bystré. Medzi veteránkami zvíťazilo domáce družstvo a dorastenecké triumfy patria chlapcom z Kráľovej pri Senci a dievčatám zo Sp. Bystrého.

Hokejisti boli najlepší aj v bowlingu

HK Poprad v stredu zorganizoval bowlingový turnaj ako jednu zo sprievodných akcií Tatranského pohára. V herni Citybowling Poprad sa zišli štyri neodmysliteľné zložky späté s popradským hokejom a v pohodovej atmosfére si osemčlenné tímy zahrali bowling. Víťazom turnaja sa stali hokejisti, druhý skončil fanklub, tretie miesto obsadili médiá a štvrté vedenie HK Poprad s trénermi. Cenu pre najlepšieho hráča turnaja si prevzal z rúk Marcela Ozimáka člen fanklubu Pavol Kocsis.

Koseková nenašla konkurenta

Na druhý deň sa už v popradskej herni zišlo 34 „profíkov“ na 4. kole zábavného bowlingového formátu Leto v chládku (Nielen 10 je Strike). Kristína Koseková zvalcovala konkurenciu, keď suverénne vyhrala kvalifikáciu i semifinále a v súčte dvoch finálových hier dosiahla 569 bodov vrátane hendikepu. Celkovo dosiahla priemer 244,27 a vďaka čistej hre 300 si odniesla aj Jackpot za najvyšší náhod. Druhý skončil Miloš Palovčík a tretí Werner Gerdenits. Turnaj skončí 23. augusta.