Krátke správy zo športu 34. týždeň

Patrik Svitana skóroval v „repre“

Slovenská hokejová reprezentácia odohrala minulú stredu prípravný zápas s výberom Českej republiky v Třinci. Naši zástupcovia dokázali triumfovať, keď sa pod konečný výsledok 0:2 podpísal aj popradský útočník Patrik Svitana. Gól zaznamenal v závere zápasu, v 60. minúte, a nabil mu naň Libor Hudáček. Na hokejové derby Česko – Slovensko bolo u našich susedov zvedavých takmer päťtisíc divákov.

Horský kros ovládol Poliak Dlugosz

V sobotu 26. augusta sa uskutočnil už 24. ročník horského krosu – behu do vrchu Gerlach. Bežcov preverila trať vedúca z Gerlachova na Sliezsky dom s prevýšením 879 metrov. Najrýchlejšie – presne za 45 minút – ju zdolal Poliak Andrzej Dlugosz, druhé miesto obsadil Tatranec Peter Mlynár a v tesnom závese za ním dobehol Košičan Jaroslav Szabó. Spomedzi žien bola najrýchlejšia Sviťanka Soňa Vnenčáková.

Suverénna dominancia Pavlikovského

Vo štvrtok 23. augusta sa stretli priaznivci bowlingu na 5. kole turnaja  Leto v chládku (Nielen 10 je Strike) v herni Citybowling Poprad. Turnaj sa odohral v dvoch kolách za účasti 31 hráčov. Najviac sa darilo Vladimírovi Pavlikovskému. Kvalifikáciu vyhral výkonom 1406 s priemerom 234,33. Napokon ovládol aj finále výkonom 463 bodov s priemerom 232,64. Na druhom mieste skončil Peter Očvár a tretí Lukáš Sedlák. Vladimír Pavlikovský si odniesol aj sošku a Jackpot za najvyšší náhod 286 bodov.

Chobor stále dominuje v Spiškej Belej

Šesť párov koní s furmanmi si zmeralo sily i šikovnosť v sobotu 26. augusta v areáli Nižné lúky pri Spišskej Belej. Diváci videli slalom furmanským vozom, manipuláciu s drevom i silovú disciplínu. Minuloročný triumf obhájil Peter Chobor, ktorý tak zo šiestich ročníkov Belianskej podkovy vyhral už päť. Druhú priečku obsadil Hranovničan Pavol Valluš, tretiu Lendačan Ján Nebus, štvrtú Peter Pardus z Hniezdneho, piatu Jozefe Sulinský z Hanušoviec a šiestu Tomáš Pavelčík z Hniezdneho.

Registrácia na lezeckú akciu spustená

Na Kežmarskom hrade sa 23. septembra uskutoční 3. ročník pretekov v boulderingu – lezení na umelej stene bez lana na malých skalných blokoch niekoľko metrov nad zemou. Pripravené sú workshopy, občerstvenie aj kultúrny program. Prvých 40 zaregistrovaných pretekárov obdrží v štartovacom balíčku tričko, cena štartovného je v predregistrácii päť eur pre členov SHS James a zahraničných horolezeckých spolkov, desať eur pre nečlenov horolezeckých spolkov.