Na Hrade Ľubovňa zahrá Nocadeň, v Tatrách zaznejú evergreeny

Ukázali Kontajner spomienok

Galéria umelcov Spiša pripravila k 30. výročiu svojho založenia výstavu Kontajner spomienok. V rámci troch nosných celkov si od uplynulej stredy pozriete fotografie, články, texty a iné dokumenty, ktoré bezprostredne súvisia s formovaním galérie. Históriu priblíži výstava aj interaktívnymi nástrojmi, návštevník má možnosť „listovať“  v udalostiach, vizuáloch, filmoch a zapájať sa do „papierovej“ roboty, výstavníctva či dokumentácie v procese. Výstava bude  prístupná do 26. novembra.

Na námestí zahrá husľové trio Xplosion

Máte radi hudbu v štýle Vanessa Mae? Ak áno, tento piatok o 19.00 h vás čaká na Námestí sv. Egídia v Poprade príjemné prekvapenie v podobe koncertu husľového tria Xplosion. Mladé huslistky sa v roku 2003 nechali inšpirovať populárnym trendom spájania rôznych hudobných žánrov a štýlov a drevené husle vymenili za elektrické. Ich repertoár „mieša“ klasickú hudbu s disko štýlom a pop-rockom, vypočujete si aj virtuózne husľové tance na motívy slovenskej a keltskej ľudovej hudby.

Tragikomédia Kamene vo vreckách

Tento piatok si na druhom nádvorí Kláštora kartuziánov v Červenom Kláštore pozriete tragikomédiu Kamene vo vreckách. Divadlo Kontra prináša na prvý pohľad banálny príbeh. Dvaja komparzisti veľkej holly­woodskej produkcie Charlie a Jake idú za svojím snom nakrútiť vlastný film bez tradičného happyendu či milostnej zápletky. Keď Hollywood obsadí írsky vidiek, konflikt kultúr je neodvratný a neodvratne zábavný. Predstavenie sa začne  o 20.30 h, na vstupné si prichystajte 2,5 eura.

Koncert Nocadeň na hrade Ľubovňa

Hrad Ľubovňa. Snímka: archív.

Tento piatok o 20.00 h si výnimočnú atmosféru večerného Ľubovnianskeho hradu na koncerte pod otvoreným nebom užijú členovia kapely Nocadeň a ich fanúšikovia. V decembri to bude 20 rokov, odkedy sa muzikanti zišli na prvej skúške. Dlhé roky na hudobnej scéne rekapitulujú výberovým albumom Introspekcia. Príďte si vypočuť hity ako Steny, Slová už nevravia nič, Havran alebo V nás. Vstupné na koncert je osem eur, lístky si kúpite aj cez Tickeportal.

Zaznejú nesmrteľné evergreeny

Ak máte chuť na letnú dávku evergreenov, sobotňajší program v Hoteli Lomnica je práve pre vás. Kaviareň Mozart a terasa Hotela Lomnica bude znieť hudbou v podaní Melodic Orchestra Mariána Demetera. Po koncertovaní v Maďarsku, Rakúsku, Nemecku, Taliansku, Švajčiarsku či Francúzsku sa muzikanti sústredia na domáce Slovensko. Nesmrteľnými evergreenmi začnú „Demeterovci“ baviť publikum v sobotu od 18.00 h, vstup na koncert je zdarma.