Spoznajte obce mikroregiónu Hornádskej doliny

Záchranári ratovali turistov

Turisti si nedajú pokoj a lezú aj tam, kde by nemali. Záchranári Horskej záchrannej služby ratovali v noci zo soboty na nedeľu trojicu turistov, dvoch Slovákov a jedného Čecha, ktorí vyšli na Gerlachovský štít, ale nedokázali zísť dole. Podobný prípad mali aj v noci z nedele na pondelok, keď pri zostupe z Gerlachu uviazla päťčlenná skupina slovenských turistov. Všetkých sa podarilo horským záchranárom dostať do bezpečia. Našťastie, obe záchranné akcie sa skončili bez zranení.

Na Gerlach možno ísť len s vodcom

V súvislosti s hneď dvoma prípadmi zásahov na Gerlachovskom štíte Horská záchranná služba upozorňuje turistov, že na Gerlachovský štít nevedie značkovaný turistický chodník a na vrchol je možné ísť len v doprovode horského vodcu. Takáto túra, vzhľadom na charakter a náročnosť terénu, často vyžaduje použitie horolezeckej techniky a umelých zabezpečovacích pomôcok. Vyžaduje si tiež komplex vedomostí a zručností a aj výbornú znalosť terénu za akýchkoľvek podmienok.

Sociálny odbor sa presťahoval

Sociálny odbor Mestského úradu v Poprade sa presťahoval na novú adresu. Od augusta ho nájdete v budove, kde doteraz sídlil katastrálny odbor okresného úradu, na Ulici Joliota Curie 3 v Poprade. Zmena priestorov súvisí so zámenou objektov okresného úradu a objektu bývalého katastra medzi mestom a štátom. V týchto dňoch sa ešte pracuje na dobudovaní bezbariérového prístupu na prvé vyvýšené prízemie, kde sa nachádza oddelenie seniorov a ťažko zdravotne postihnutých.

Šuňava oslávi Deň obce

Najbližšiu nedeľu 13. augusta sa budú zabávať všetci Šuňavčania. Slávnosti sa na Trojičnom námestí začnú o jednej poobede. V programe vystúpia aj detskí folkloristi zo súboru Šuňavček a FS Šuňava, zabávač Jožko Bryndza či speváčka Veronika Rabada. O pol šiestej si môžete vypočuť Elán Tribute, o pol ôsmej Heľenine oči a o pol deviatej skupinu Diabelkovci. Pripravená je aj tombola a viacero sprievodných akcií.

Spoznajte obce mikroregiónu

Obec Hranovnica a Mikrore­gión Prameň Hornádu a Čierneho Váhu pripravili od stredy do piatku 9. do 11. augusta pre záujemcov poznávací výlet pod názvom Pramienky putujú 2017. V prvý deň môžete spoznať zaujímavosti Spišského Štiavnika, Vydrníka a Gánoviec, druhý deň Šuňavy, Liptovskej Tepličky a Vikartoviec a tretí deň Kravian, Spišského Bystrého, Vernára a Hranovnice. Na výlet sa treba dopredu prihlásiť na obecnom úrade. Poznávací výlet autobusom začína ráno o 8.00 h a končí o 14.00 h.

Krajským sudcom aj Popradčan

Prezident Andrej Kiska vymenoval v stredu 26. júla v Prezidentskom paláci pätnásť nových sudkýň a sudcov bez časového obmedzenia. Je medzi nimi aj Popradčan Marián Hoffmann, ktorý tak skončil pôsobenie vo funkcii námestníka okresného prokurátora v Poprade. Kiska ho vymenoval za sudcu Krajského súdu Prešov. Pôsobiť bude na správnom kolégiu krajského súdu.