Sťahovať sa bude ďalší odbor okresného úradu

Cez víkend poriadne napršalo

Po horúcich dňoch prišla v závere uplynulého týždňa výrazná zmena v počasí. Podľa údajov Slovenského hydrometeorologické­ho ústavu do nedele popoludnia napadlo v regióne za 24 hodín viac ako 70mm zrážok. Najviac, až 96 mm, to bolo v Liptovskej Tepličke, na Skalnatom plese 95 mm, v Tatranskej Polianke a Tatranskej Javorine 84 mm, v Starej Lesnej 81 mm, Reľove 79 mm, Poprade 78 mm, v Gánovciach a Čiernom Váhu 75 mm a v Červenom Kláštore a Kežmarku 70 mm.

Štrbania oslávia deň obce

V nedeľu 27. augusta sa stretnú Štrbania na Dni obce Štrba. Podu­jatie sa uskutoční na miestnom športovom štadióne. Organizátormi podujatia sú obec Štrba, Pozemkové spoločenstvo Urbár Štrba a Poľnohospodárske družstvo Štrba. Program osláv sa začne o 15.00 h, v ktorom vystúpia aj Ander z Košíc, hudobná skupina Lojzo, Kandráčovci a hudobno-zábavná skupina Drišľak. Chýbať nebudú ani rôzne atrakcie pre deti i dospelých.

V Spišskej Belej opravia fasádu ZUŠ-ky

Základná umelecká škola v Spišskej Belej na Zimnej ulici dostane novú fasádu. Mesto ako zriaďovateľ poskytlo škole účelovo viazané finančné prostriedky vo výške 12-tisíc eur z rozpočtu mesta. Za tieto financie si škola opraví fasádu z prednej strany budovy a vymenia sa vstupné dvere za nové. Keďže ide o pamiatkovo chránený objekt, oprava sa bude robiť pod dohľadom Krajského pamiatkového úradu. Stavebné práce by mali byť hotové do začiatku nového školského roka.

Dočasne uzavrú Košickú bránu

Od 1. septembra do 31. októbra bude v Levoči uzavretá časť miestnej komunikácie na Košickej ulici. Dôvodom je rekonštrukcia Košickej brány a priľahlých spevnených plôch. Košickú bránu využíva väčšina návštevníkov Levoče pri vjazde do centra mesta. Z dôvodu uzávierky cesty dôjde aj k obmedzeniam v mestskej hromadnej dopravy. Obchádzková trasa bude vedená po štátnej ceste I/18 a miestnych komunikáciách na Vysokej a Novej ulici.

Nasledujúce noviny vyjdú v stredu

Najbližšie číslo Podtatranských novín vyjde v stredu 30. augusta. Dôvodom je štátny sviatok Výročie Slovenského národného povstania, ktorý je 29. augusta. Tento rok pripadol na utorok. Keďže štátnym sviatkom je aj 1. september – Deň ústavy Slovenskej republiky – ktorý pripadol tohto roku na piatok, uzávierka inzercie do najbližšieho čísla bude vo štvrtok 31. augusta o 12.00 h.

Dni mesta obmedzia dopravu

Od piatku do nedele 25. až 27. augusta sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnia Dni mesta. Tie sú už 22. rok spojené s Trhom ľudových remesiel. Z tohto dôvodu budú v centre mesta čiastočne uzavreté viaceré komunikácie: Letná a Zimná ulica a Radničné námestie. Obchádzková trasa povedie po uliciach Školská, Elektrárenská, Mlynská, Rázusova, Hanulova, Slovenská, Kollárova a Hviezdoslavova. Obchádzková trasa nie je vhodná pre nadmernú a nadrozmernú dopravu.

Zranená žena v Slovenskom raji

V sobotu predpoludním požiadala horských záchranárov o pomoc 53-ročná slovenská turistka. Počas túry v Prielome Hornádu si v blízkosti stúpačiek pri Mníchovej diere poranila nohu. Horskí záchranári zo Slovenského raja poskytli zranenej turistke neodkladnú zdravotnú starostlivosť, nohu jej zafixovali a na nosidlách ju transportovali k terénnemu automobilu a previezli na parkovisko na Podlesok. Odtiaľ na vlastnú žiadosť pokračovala na ďalšie ošetrenie do nemocnice v sprievode manžela.

Nový Chodník korunami stromov

V stredisku Bachledova dolina v Ždiari vyrastie Chodník korunami stromov. Pôjde o 1 234 met­rov dlhý náučný chodník s miernym stúpaním v korunách stromov. Návštevník sa dostane až do výšky 24 metrov. Chodník bude celodrevený. Jeho súčasťou bude aj 32 metrov vysoká vyhliadková veža a 67 metrov dlhý suchý tobogán. Najbližšie je podobná atrakcia dostupná v Čechách. Na Slovensku ide o prvý podobný projekt. Chodník má byť otvorený v septembri.

Budú doplňujúce voľby

V polovici októbra sa vo viacerých obciach budú konať doplňujúce voľby starostov a poslancov zastupiteľstiev. O konaní volieb rozhodol ešte v apríli a júni predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Voľby starostu budú aj v obci Vislanka v okrese Stará Ľubovňa. Zastupiteľstvo budú dopĺňať aj obyvatelia Vyšného Slavkova v okrese Levoča. Dôvodom na konanie volieb je aj právoplatné odsúdenie obecného zástupcu za úmyselný trestný čin, ale aj úmrtie alebo odstúpenie z funkcie.

Sťahovať sa bude ďalší odbor

Pozemkový a lesný odbor Okresného úradu Poprad, ktorý momentálne sídli na Partizánskej ulici v Poprade, sa bude od 4. do 7. septembra sťahovať. Vo štvrtok 7. septembra nebude odbor poskytovať služby pre verejnosť. Od piatku 8. septembra bude pozemkový a lesný odbor Okresného úradu Poprad dostupný v nových priestoroch – v budove Okresného úradu v Poprade na Nábreží Jána Pavla II. 16, vchod je od Katolíckej univerzity.