Zahrajú Hot Serenaders, v Tatrách uvidíte Lúčnicu

Medvedie dni pre deti opäť na Hrebienku

Desiaty ročník tatranského medvedieho festivalu sa uskutoční na Hrebienku od druhého do šiesteho augusta. Počas piatich dní medvedej atmosféry nebudú chýbať nové medvedie hry a súťaže, zábavné detské divadelné predstavenia, napríklad aj Červená čiapočka v podaní divadla Teatro Tatro. Deti si od 2. do 4. augusta užijú tanečnú školičku Lúčnice. Moderuje aj Andrej Bičan. Každé dieťa, ktoré si so sebou prinesie plyšového medveďa, dostane malý darček.

Medvedie dni opäť pritiahnu do Tatier množstvo ľudí. Snímka: archív

Lúčnica sa predstaví v Tatrách

Po dlhých 30 rokoch sa legenda vracia do našich veľhôr. Prvého augusta sa koná výstup Lúčnice na Kriváň. Hneď ďalší deň, v stredu 2. augusta, si o 16.00 h vypočujete spievanie Lúčnice okolo Štrbského plesa spolu s členmi FS Vagonár a ďalšími folklórnymi súbormi a speváckymi skupinami spod Tatier. Vo štvrtok 3. augusta si po 19.00 h vychutnáte predstavenie Lúčnice pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese. Cena lístkov na štvrtkový koncert sa pohybuje od 9 do 49 eur.

Zahrajú aj Bratislava Hot Serenaders

Unikátny slovenský jazzový orchester vystúpi vo štvrtok 3. augusta o 16.00 h v rámci festivalu Made in Slovakia na Námestí sv. Egídia v Poprade. Orchester sa pod vedením trubkára Juraja Bartoša už od sezóny 1991/92 špecializuje na hot-jazzovú hudbu 20. a 30. rokov. Patrí medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii jazzovej hudby tohto obdobia, dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy a kritiky z celého sveta. Vstup na koncert je voľný.

Smokovecké trhy umenia a zábavy

V termíne 7. až 13. augusta nájdete v Starom Smokovci tretí ročník podujatia Smokovecké trhy umenia a zábavy. So svojimi výrobkami a remeslami sa predstavia viacerí tatranskí umelci a remeselníci. V kaviarni a čajovni U Vlka sa počas konania trhov každý večer uskutočnia sprievodné umelecké vystúpenia, napríklad gitarová šou, premietanie filmu, čajová ochutnávka a čítanie poézie. Večerný program v kaviarni sa začína vždy o 19.00 h a vstupné sa pohybuje v rozpätí od dvoch do troch eur.

Vernisáž výstavy Stretnutie

V utorok 1. augusta o 17.00 h môžete prísť na novú vernisáž v priestoroch oddelenia umenia Podtatranskej knižnice na Sobotskom námestí v Poprade. Na výstave Stretnutie uvidíte diela štyroch autorov: Miloslava Turzáka, Tomáša Turzáka, Lukáša Turzáka a Martina Valka.Výstava bude sprístupnená v oddelení umenia do konca septembra. Pozrieť si ju môžete v pracovné dni okrem stredy, vždy od 9.00 h do 17.00 h.