Bezgólovú remízu s klubom zvučného mena odvrátil v závere Šesták

V sobotu večer privítali futbalisti spod Tatier bratislavský Inter.

17. 6. 1968 sa otváral pôvodný popradský futbalový štadión. Na túto slávnosť bol vtedy pozvaný práve Inter Bratislava. (Snímka: mik)

Popradčania chceli a potrebovali doma zabodovať naplno napriek známemu menu súpera, ktorého aktuálne kvality veľmi nepoznali. V úvodnej oťukávacej pätnásťminútovke im však žlto-čierni loptu takmer nepožičali. Postupom času sa tempo obojstranne zrýchlilo a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Nepríjemnejší vo finálnej fáze boli podtatranci, ktorí sa mohli ujať vedenia. Po umnej kombinačnej akcii a následnom obliehaní súperovej brány pálil vysoko nad osamotený Šesták a domáci postupne preberali iniciatívu. Defenzíva Interu sa už usilovala byť vo svojich zadných radoch ostražitejšia a pozornejšia. Maťaš však predsa len našiel presným centrom opäť Šestáka, ale ani v tomto prípade sa skóre nezmenilo. V záverečnej fáze prvej polovice sa hostitelia naďalej usilovali držať loptu pod svojou kontrolou, no žlto-čierni dôraznou hrou najmä v osobných súbojoch pre nich nádejný stav až do prestávky udržali.

Šesták niekoľko šancí proti Interu spálil. (Snímka: mik)

Po zmene strán ostávalo naďalej všetko otvorené. Pohľadným ofenzívnym futbalom chceli obaja súperi nakloniť misky váh na svoju stranu, ale ich snaha končila na spoľahlivých obranných radoch. K prvému presnému zásahu boli blízko Popradčania, no prihrávka aktívneho Šestáka nenašla v malom vápne nikoho. Pohrozili aj Bratislavčania, keď sa Prekop ocitol zoči-voči Malecovi, ktorý však vynikajúcim reflexívnym zákrokom svoje mužstvo podržal. O vzruch sa na opačnej strane postaral všadebol Maťaš, ale ani jeho tutovka nerozvlnila sieť. Po hodine hry domáci prebrali réžiu zápasu do vlastných rúk, no interisti im výdatne znepríjemňovali rozohrávku. V 70. minúte spálil Šesták ďalšiu šancu, ale keď sa už zdalo, že žlto-čierni vybojujú bezgólovú remízu, popradský topkanonier predsa len udrel. Šestákovi z pravej strany naservíroval presnú loptu na hlavu Maťaš a o triumfe 1:0 bolo na radosť 645 divákov rozhodnuté. Pätica skalných fanúšikov Interu tak spod Tatier odchádzala sklamaná.

Vychýrenému kanonierovi to však v 88. minúte predsa len padlo. (Snímka: mik)

„Som neskutočne šťastný, že tak ako po súboji v Podbrezovej, zavládla po namáhavom stretnutí v našej kabíne opäť vynikajúca atmosféra. Zisk troch cenných bodov ma teší o to viac, že dnes sa na našu stranu priklonilo aj povestné futbalové šťastie a o vzácnej výhre sme rozhodli v samom závere. Oba tímy sa postarali o vysokú úroveň tohto merania síl, takže Inter považujem doposiaľ za najťažšieho a herne najlepšieho súpera, aký sa na našom trávniku predstavil. Potvrdil to silou na lopte aj umnou kombinačnou hrou. Oba tímy sa tak postarali o otvorený i ofenzívny futbal, ktorý dozaista nadchol aj všetkých fanúšikov. Podobne ako v predošlých súťažných zápasoch nás opäť výnimočne podržal gólman Ján Malec. Svojimi skvelými zákrokmi nám veľkou mierou taktiež napomohol k tomuto dosiahnutému triumfu,“ hodnotil hrajúci asistent trénera Belejčáka a strelec rozhodujúceho zásahu Stanislav Šesták.

Dôrazne bránený Viktor Maťaš v súboji. (Snímka: mik)

Šestáka doplnil jeho nahrávač Viktor Maťaš: „Víťazstvo neskutočne prežívam aj vďaka tomu, že po mojich predošlých centroch nám to do brány absolútne nechcelo spadnúť. Rozhodujúci gól ma teší o to viac, že ho dokázal po mnohých nádejných streleckých pokusoch zaznamenať náš najspoľahlivejší a najhlavnejší hráč Stanislav Šesták. Naša najväčšia sila v koncovke bola práve v tom, že lopta ho tam neustále hľadala, a keď ho v zlomovom okamihu predsa len našla, prepukol na našej strane vytúžený ošiaľ a vytúžené tri body predsa len ostali doma.“

Marián DIC