Futbalistom na body nestačili ani dva góly Holiša

Popradčania podporení triumfom v derby zápase cestovali v sobotu pod Pustý hrad.

Viktora Maťaša (vľavo) bráni zvolenský kapitán Kotora. (Snímka: FK Poprad)

Hostia si boli vedomí kvality súpera, nad ktorým v predošlej sezóne nedokázali zvíťaziť, čo im nakoniec zabránilo aj v ceste do prelínacej fázy II. ligy o postup. Zvolenčania nastúpili s plnou vervou a futbalistov spod Tatier chceli rýchlo zaskočiť. Zámer im vyšiel, keď Makela potrestal hrubú chybu pri rozohrávke v strede ihriska. Popradčania ostali nepríjemne zaskočení a iba ťažko sa dostávali cez pozorne hrajúcu defenzívu stredoslovákov. Tí si kontrolovali svoj tesný náskok,  a pred polčasom ho aj zveľadili, keď bezmocného Maleca prekonal ukážkovým spôsobom Mikinič.

Po zmene strán sa obraz hry čiastočne zmenil a v určitých fázach si Poprad vytvoril aj miernu územnú prevahu. Úsilie im však nečakaným presným zásahom na 3:0 narušili domáci Kmeť a o víťazovi sa zdalo byť rozhodnuté. Po prestriedaní však popradské mužstvo vycítilo skvelú príležitosť na skorigovanie nepriaznivého výsledku a začalo hrať ešte ofenzívnejšie. Záverečná štvrťhodina patrila výsostne Popradčanom, ktorí zatlačili Zvolen do obrannej ulity. Z enormného úsilia sa po krásnom zakončení pracovitého Štefana Holiša dočkali aj prvého gólu. Presezónna posila o päť minút udrela opäť a Holiš si pri zakončení domáceho brankára Jenča vychutnal. Na zisk aspoň bodu to však už Poprad v závere stretnutia nedokázal pretaviť a napriek tomu, že bol Zvolenu vyrovnaným súperom, Podtatranci odchádzali spod Pustého hradu s porážkou 2:3.

„Kto bol svedkom tohto zaujímavého stretnutia, aké sme so Zvolenom odohrali, asi len veľmi ťažko uverí, že sme nezískali ani jediný bod. Do zápasu sme vstúpili s jasným cieľom predvádzať kvalitný a tvorivý futbal, ktorý by mohol v celkovom vývoji hry urobiť problémy aj Zvolenčanom. Na našu škodu ale domáci potvrdili, že jednoduchosť v hre dokáže často splniť ten najhlavnejší účel a vyťažili z minima maximum po troch ojedinelých, no vyložených príležitostiach. Bez odozvy sme síce neostali ani my a hlavne po zmene strán aj napriek veľmi nepriaznivému stavu sme zdvihli hlavy. Túžili sme preukázať výraznejšiu a efektívnejšiu hernú kvalitu. Zvýšenou aktivitou sme postupne aj skomplikovali domácim cestu k hladkému víťazstvu. S pribúdajúcimi minútami až do samého záveru duelu sme neprestajne dúfali, že sa vďaka vytrvalému dobíjaniu obranných hradieb domáceho tímu môžeme postarať aj o napínavý finiš. Prinieslo to efekt v podobe dvoch ukážkových gólov našej talentovanej posily Štefana Holiša, ktorý dokázal oživiť hru vo finálnej fáze. Jeho zásahy nám už však nestačili a odchádzali sme sklamaní,“ hodnotil stretnutie hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták.

Napriek dvojgólovému zápisu nemohol byť s výsledkom spokojný ani Štefan Holiš: „Chceli sme sa pokúsiť bodovať naplno, čo sme však nakoniec nedokázali. V obojstranne dramatickom súboji sa od nás odvrátilo aj povestné športové šťastie, keďže už do prestávky sme inkasovali dva zbytočné góly po našich zlých rozohrávkach a po zmene strán aj po štandardnej situácii. Naopak, nás môže mrzieť, že po niekoľkých vyložených príležitostiach sme viac než hodinu hry boli gólovo neplodní, čo rozhodlo aj o našom osude a strate dôležitých bodov. Opäť sme sa presvedčili, že v nastávajúcej sérii majstrovských stretnutí na ihriskách súperov budeme musieť predvádzať ešte tvorivejší futbal a doplniť to aj gólovou efektivitou. Napriek možno aj dosť zbytočnej prehre, ale nesmieme vešať hlavy, pretože súťaž je ešte veľmi dlhá. Proti náročným súperom, ktorí nás v najbližších meraniach síl čakajú, budeme musieť všetci stále siahnuť až na dno fyzických i psychických síl, aby sa nám podarilo získať čo najväčší počet plusových bodov do tabuľky.“