Krátke správy zo športu 36. týždeň

Žlto-modrí zdolali aj nováčika

Hokejbalová extraliga pokračovala v sobotu 2. kolom. Kežmarčania cestovali do Prešova, kde našiel domáce prostredie nováčik z Košíc. Dvakrát sa presadil Jankura a raz Reľovský i Pospíšil, čo Podtatrancom vynieslo víťazstvo 2:4. „Začali sme veľmi dobre a hráči plnili to, čo sme od nich očakávali. Vynikajúci výkon v bránke podal Milan Glevaňák. Berieme tri body, ale musíme trochu zlepšiť disciplínu. Ďakujem chlapcom za bojovný výkon,“ vyjadril sa tréner MŠK Vippokerpro Kežmarok Maroš Hric.

Dubašák obhájil prvenstvo na Ganrun-e

V Gánovciach sa v sobotu konal 3. ročník Ganrun-u, kde dospelí bežci pretekali na 7,7 km po poľnej a sčasti asfaltovej ceste. Najrýchlejším mužom bol Jozef Dubašák z AK Steeple Poprad s časom 28:08 min pred Vladimírom Majerčákom z Harichoviec a ďalším Popradčanom Romanom Švarcom. Ženskú kategóriu vyhrala s časom 33:11 min Batizovčanka Timea Mihoková z BK Poprad, druhá v absolútnom poradí žien dobehla domáca Renáta Grešová a tretia Lenka Baronová zo Spišskej Novej Vsi.

PHL-ka spoznala svojich víťazov

Podtatranská hasičská liga vyvrcholila 11. ročníkom O pohár obce Gerlachov. Medzi mužmi do 35 rokov uzavrel nedeľným víťazstvom celkový triumf Sp. Štiavnik. L. Teplička sa z prvenstva tešila v kategórii žien do 35 rokov, no seriál ovládli Šuňavčanky. Dravce vyhrali medzi veteránmi a celkový titul patrí Sp. Sobote. Veteránky z Batizoviec zvíťazili aj v Gerlachove, aj celkovo. Rovnako titul potvrdili dorastenci z Gánoviec a dievčatám zo Sp. Soboty víťazstvo nestačilo, aby predbehli Sp. Bystré.

Tatranský pohár sa hral aj v bowlingu

Na 9. ročníku Letného tatranského pohára sa od 30. augusta do 3. septembra predstavilo 83 hráčov z celého Slovenska, ČR a Maďarska. Hráči bojovali v 15 kvalifikačných rundách a najlepší sa postupne dostali do superfilnále. Tam Roman Karlík predviedol 238, čo mu zabezpečilo celkový triumf. Kristína Koseková bola najlepšou ženou a Ján Tríska ovládol juniorskú kategóriu. Najvyšší náhod 298 dosiahol v kvalifikácii Lukáš Andrássy, ktorý spolu s Ľuboslavom Jurinyim vyhral súťaž dvojíc.

Beliansku 25-ku vyhral Ondrej Glajza ml.

V nedeľu 3. septembra sa uskutočnil 6. ročník maratónu v horskej cyklistike Belianska 25-tka. Štartovalo sa pri Belianskom rybníku, 55 pretekárov sa po cyklotrase dostalo do Tatranskej Kotliny a pri Kardolíne sa odklonili do lesa až prišli na Strednicu v Ždiari. Najrýchlejšie prišiel do cieľa za 50:45 min Ondrej Glajza ml. pred Ondrejom Vaľkom a Petrom Benkom. Kategóriu žien ovládla s časom 57:01 min Dominika Turocziová. Druhá skončila Natália Glajzová a Andrea Uličná tretia.