Krátke správy zo športu 37. týždeň

Bežec Kubej vládne Pieninám

V piatok sa konal 19. ročník Malého pieninského maratónu, resp. Memoriálu Bohuša Ježíka. Siedmykrát za sebou triumfoval na 18-kilometrovej trati lemujúcej breh Dunajca Tomáš Kubej z Muránskej Dlhej Lúky časom 1.03:30 h. Druhý skončil Pavol Orolin zo Sp. Bystrého a tretí Róbert Valiček z Košíc. Revúčanka Andrea Grendová vyhrala medzi ženami a Timea Mikohoková so Šimonom Knežíkom z Bežeckého klubu Poprad ovládli štafety. V nordic walkingu sa tešil Jozef Šoltés z Rokycian a Urzsula Lapšanská zo Starej Ľubovne. (Titulná snímka: Laco Maras)

Hokejbalisti bojujú na dvoch frontoch

Problémy s domácim prostredím sa Kežmarčanom naťahujú, takže aj na 3. kolo extraligy v sobotu cestovali. V zápase s Diakovou otvoril skóre hneď v úvode Pospíšil, no odpovedať dokázal Grešo. V druhej tretine sa presadil Kantorek s Pospíšilom a v záverečnom dejstve využité presilovky Bednára, Teplického i Barča znamenali triumf hostí 1:6. Pre priveľké rozmery ihriska v Spišskej Belej tam hokejbalová únia zamietla hrať extraligu a situácia s kežmarským ihriskom stále nie je vyjasnená.

V Kubašku sa stretli najlepší východniari

V sobotu sa v Spišskom Bystrom konal 16. ročník finálovej súťaže Východoslovenskej hasičskej ligy. Medzi mužmi vyhrali Vtáčkovce tesne pred Sp. Štvrtkom a treťou Štôlou. Sp. Bystré obsadilo 7. a Sp. Stará Ves 8. priečku. Do top 10 sa nezmestili Žakovce, Sp. Štiavnik, Hranovnica ani Šuňava. Sp. Štvrtok sa tešil medzi ženami, druhé skončili Smižany a tretie Čečejovce. Ľubica skončila na 5. mieste, Šuňavčanky na 11. mieste a pelotón uzavreli Sp. Bystré, Kežmarok, Štrba a Sp. Sobota.

Turnaj amatérskych tenistov

Od 9. do 10. septembra sa na Tenisových kurtoch mesta Poprad konal už siedmykrát amatérsky tenisový turnaj mužov a žien nad 18 rokov O pohár primátora mesta Poprad. V singli mužov do 50 rokov sa z triumfu tešil Martin Ďurčo, ženskú kategóriu ovládla Beáta Šebestényová a Štefan Rácz si vybojoval prvenstvo medzi veterámi. Na popradskej antuke sa hrali aj štvorhry. V tej mužskej zvíťazil Peter Macko s Petrom Karašinským a v mixe Martin Ďurčo s Kristínou Rusnákovou.