Krátke správy zo športu 38. týždeň

Porážky Starej Ľubovne, výhra Kežmarku

Minulý týždeň odštartovala extraliga volejbalistom i volejbalistkám. Muži z VKM Stará Ľubovňa si predohrali 2. kolo už v stredu, keď v Košiciach prehrali 3:0. Rovnako bez zisku setu v sobotu doma podľahli aj Prešovu. Kežmarčankám sa darilo lepšie aj keď na víťazstvo v Trnave potrebovali až päť setov. „Urobili sme dosť chýb na prihrávke, no keď sme hru spresnili a podarilo sa nám chytiť ťažké lopty, otočili sme vývoj zápasu,“ hodnotila pre svf.sk úspešný vstup do sezóny trénerka Špaková.

Kežmarčania sú lídrami tabuľky

Hokejbalisti MŠK Vippokerpro Kežmarok sú stále bez možnosti využívať domáce ihrisko, takže úvodné štyri extraligové duely odohrali u súperov. V sobotu hrali v Nitre. Dvakrát sa presadil Pisarčík a keď gólovo prispel aj Teplický s Kundľom, Podtatranci zvíťazili 1:4 a v tomto ročníku tak ešte neprehrali. S 11 bodmi navyše vedú tabuľku o skóre pred Vrútkami. V sobotu by mali doma privítať o 13.30 h Považskú Bystricu, no stále je otázne, kde a či vôbec sa bude doma hrať.

Šebest bol na „stovke“ strieborný

V areáli popradského HaZZ sa v sobotu konali Majstrovstvá SR v hasičskej stovke. Vikartovčan Marek Šebest medzi mužmi nestačil na Michala Režného z Kútov. Tretí skončil Miroslav Bosák z Podbranča. Lenka Dominiková zo Smižian triumfovala medzi ženami pred Bytčiankou Erikou Čupcovou a Martinou Froncovou zo Spišskej Teplice. Práve z Teplice je aj víťazka starších dorasteniek Michaela Maximová a medzi staršími dorastencami sa z prvenstva tešil Samuel Sabler zo Sládkovičova.

Shihanisti už otvorili novú sezónu

V Chorvátsku sa ešte 9. septembra konal 6. ročník medzinárodného turnaja Zagreb Karate Cup, ktorý bol nominačným pre kadetov a juniorov na majstrovstvá sveta 2017 v Španielsku a zároveň majstrovstvá Európy 2018 v Rusku. Tri medaily pozbieral aj popradský Shihan. Veronika Jalowiczorová zlato, Ema Zacharová striebro a bronzovú medailu pridal Adam Chudík. Bronz v kata získala aj ďalšia Popradčanka Vanesa Jankurová, ktorá však do Chorvátska cestovala ako členka slovenskej reprezentácie.

Kopčík získal v Rakúsku bronz

Zrakovo znevýhodnení strelci sa uprostred septembra zišli na 2. ročníku Apline Cup v Inn­sbrucku. Slovenský paralympijský vý­bor na podujatie nominoval po dvojročnej prestávke Štefana Kopčíka z popradského spolku Svišť. Strelci už  súťažili s novým zameriavacím systémom i terčami. Napriek absencii tréningu Kopčík prvý deň v DEMO súťaži IPC získal bronz v stoji a v ľahu skončil na 17. mieste. V ďalších dňoch so štandardným tempom obsadil v stoji 4. a v ľahu 8. priečku.