Podtatranskú hasičskú ligu čaká posledné kolo

Leto sa chýli k záveru a s ním finišuje aj 23. ročník PHL. Celkových víťazov spoznáme už tento víkend.

Fotografia zo 18. kola PHL, ktoré sa konalo 27. augusta v Kravanoch. (Snímka: profo.sk)

Posledný augustový víkend dobrovoľní hasiči súťažili na dvoch miestach. V sobotu bolo centrom pozornosti Sobotské námestie. Najskôr si sily zmerali osemčlenné tímy mladých hasičov vo veku 6 – 16 rokov v útoku s vodou. Najlepší boli chlapci z Hranovnice a dievčatá zo Spišského Štiavnika. Dospelí, ktorí však tentoraz o body do Podtatranskej hasičskej ligy nebojovali, prišli na rad o 16.30 h v rámci netradičnej disciplíny trojčlenných tímov o najrýchlejšiu saciu stranu. Titul z 12. ročníka Spišskosobotskej naberačky ostal vďaka mužom zo Spišskej Soboty doma, druhí skončili Štrbania a tretí Ľubičania. Spišké Bystré zvíťazilo medzi ženami pred Štrbou a Spišským Štiavnikom. Po zotmení nasledoval 14. ročník atraktívnej Nočnej súťaže o Putovný pohár primátora mesta Poprad. Sedemčlenný tím mužov zo Žakoviec stanovil časom 15,95 sekundy nový rekord súťaže. Druhé miesto obsadila Sp. Belá a tretie Sp. Štiavnik. Rekord padol aj v kategórii žien, keď družstvo zo Spišského Štvrtka dosiahlo čas 19,76 s. Druhá skončila družobná obec Spišskej Soboty – Rychlov (ČR) a tretie skončili domáce.

Súťaž v Kravanoch

Nasledujúci deň už pokračovala 18. kolom PHL-ka na 12. ročníku O Pohár starostu obce Kravany, kde sa predstavilo 32 družstiev. Najlepší čas u mužov dosiahli Šuňavčania, druhé obsadili domáci a tretie Gánovčania. Medzi ženami triumfovalo Spišské Bystré pred Liptovskou Tepličkou a Spišskou Teplicou. V osobitných kategóriách súťažil dorast. Vikartovčanky vyhrali pred Sp. Bystrým a Sp. Štiavnikom a medzi chlapcami sa z prvenstva tešili Stráže. V Kravanoch súperili aj mužskí veteráni nad 35 rokov, kde vyhrala Šuňava, ale aj hasičská mlaď, z ktorej boli najlepší Hranovničania a dievčatá zo Spišského Bystrého.

Šuňava ovládla Vikartovce

Predposledné 19. kolo PHL sa konalo v nedeľu 3. septembra v rámci súťaže O pohár starostu obce Vikartovce, kde sledovala 29 tímov v akcii aj hojná divácka návšteva. Šuňava vyhrala mužskú i ženskú kategóriu. Medzi mužmi skončilo druhé Sp. Bystré I a tretie Spišské Bystré II. Hranovničanky obsadili druhú priečku medzi ženami a tretie boli Štrbanky. Súťažil aj dorast, kde v kategórii dievčat zvíťazila Spišská Sobota tesne pred Spišským Štiavnikom a tretie skončili domáce. Medzi chlapcami si prvenstvo pripísali Stráže. Spišskosobotčania triumfovali medzi veteránmi pred Spišským Štiavnikom a Šuňavou.