Športovci pomáhali malému Jakubkovi

V sobotu 26. augusta sa pred Arénou Poprad uskutočnila Letná hokejbalovo-hokejová exhibícia, ktorej hlavnými aktérmi boli hokejbalisti MŠK Vippokerpro Kežmarok a hokejisti HK Poprad.

Radovan Dejneka (v bielom) v roku 2017 získal s Kežmarkom extraligové striebro, na svetovom šampionáte zlato a presúva sa do Prahy. V sobotu trochu meškal, no bielemu tímu v horúcom počasí jeho kondícia nesmierne pomáhala. (Snímka: rov)

Akcia mala aj dva predzápasy. Najskôr dostala priestor kežmarská hokejbalová mládež a potom sa stretli osobnosti späté so športom v regióne. Zúčastnili sa ho hokejisti ako Miroslav Škovira, Peter Klouda, Arne Kroták či Deniel Brejčák, ale aj riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi ml. alebo tréner „kamzíkov“ Marcel Ozimák. Prišli aj hokejbalbaloví majstri sveta ako napríklad Radovan Dejneka či Milan Rampáček, kickboxeri Samuel Hadzima a Denis Kušmirek s trénerom Lukášom Bodym a mnoho ďalší tvárí. Pozvanie prijal aj redaktor Podtatranských novín Michal Klein: „Pozvanie od Miňa Glevaňáka ma milo prekvapilo. Šport mi je blízky od detstva a hokejbal ma sprevádzal životom až po koniec základnej školy. Dá sa povedať, že odvtedy som síce hokejku v rukách ani nedržal, čo je už asi 13 rokov, ale možnosť zahrať si s takýmito menami a pomôcť tým dobrej veci sa odmietnuť ani nedá. Kedysi som bol častejšie brankárom, ale v takejto horúčave by som ten vystroj nechcel mať na sebe. Ešteže tu boli trénovaní športovci, ktorým sme mohli vytvárať aspoň aký-taký komparz.“

Ruku k dielu priložil aj dovolenkujúci kolega Michal. (Snímka: rov)

Cieľom podujatia bolo pomôcť malému bojovníkovi Jakubkovi, ktorý bojuje s viacerými chorobami. S nápadom usporiadať dobročinnú akciu prišiel šéf kežmarských hokejbalistov Milan Glevaňák, ktorý podobné podujatie usporiadal aj pred rokom, keď vstupoval do klubu. V hlavnom zápase si sily zmerali hokejisti HK Poprad a slovenskí hokejbaloví vicemajstri z Kežmarku. Popradským hokejistom sa v úvode zápasu nedarilo, prehrávali už 0:5, no ukázali, že vedia zabojovať a dvoma gólmi Andreasa Štraucha a po jednom Dávida Bondru a Petra Königa z trestného strieľania znížili na 4:5. Ďalší gól sa hokejistom už nepodarilo streliť, kežmarským hokejbalistom áno. Tí pridali ešte ďalšie tri, a tak zápas vyhrali v pomere 8:4. Na záver si hráči vyskúšali aj samostatné nájazdy.

S loptičkou to lepšie zvládali kežmarskí hokejbalisti. (Snímka: rov)

„HK Poprad sa v rámci spoločenskej zodpovednosti pravidelne podieľa na pomoci jednotlivcom či skupinám s ťažkým osudom. Aj preto sme sa rozhodli prijať ponuku organizátorov. Pretože čím viac ľudí dobrej vôle sa spojí, tým väčšia pomoc môže byť poskytnutá. Všetci naši hráči a členovia realizačného tímu, ktorí sa predstavia v zápasoch, sa zapoja do finančnej zbierky pre bojovníka Jakubka. Podporu privítame aj od všetkých našich fanúšikov,“ uviedol brand manažér HK Poprad Daniel Laškody pre klubový web.

Spomienková spoločná fotografia. (Snímka: rov)

Po skončení stretnutia sa uskutočnila ešte aj autogramiáda všetkých zúčastnených hráčov. Výsledky zápasov neboli podstatné, najpodstatnejšia na tejto akcii bola pomoc. Hráči, realizačné tímy, osobnosti, ale aj ľudia, ktorí sa prišli na akciu pozrieť, prispeli na liečbu, ukázali srdce a vyjadrili podporu malému bojovníkovi Jakubkovi, pre ktorého sa vyzbieralo 1 791 eur. (red)