Strelecký pôst Podtatrancov prelomil navrátilec do zostavy Stanislav Šesták

V rámci 6. kola futbalovej II. ligy sa v sobotu v Poprade hralo aj spišské derby.

Šesták (vpravo) strelil Huszárikovi hneď dva góly. (Snímka: FK Poprad)

Popradčania sa od úvodných minút prezentovali nátlakovou ofenzívnou hrou, na čo Spišská Nová Ves nenachádzala žiadnu protizbraň. S prvou gólovou šancou Medaka si ešte expopradský gólman Huszárik poradil. Keď sa však po dlhom autovom vhadzovaní Medaka v skrumáži pred jeho bránou dostal k lopte navrátilec do zostavy Stanislav Šesták, strelecké suchoty Podtatrancov trvajúce tri zápasy, ak nepočítame vlastenca Liptákov, boli minulosťou. Tento moment podporil hostiteľov k ešte väčšej aktivite a udreli aj po druhýkrát. Po výborne zahranom priamom kope vyskočil najvyššie Medak a umiestnenou hlavičkou nedal Huszárikovi žiadnu šancu. Zaskočení Spišiaci sa neustále varili vo vlastnej šťave a nedokázali sa vymaniť z vlastnej polovice. Po Gallovičovej strele spoza pokutového územia ich ešte zachránila pravá žrď, ale ďalšieho zvýšenia sa domáci dočkali už vzápätí. Rohový kop zahral Kukoľ a svoje kanonierske schopnosti potvrdil opäť Šesták. Obraz hry sa potom čiastočne pozmenil, keďže popradské mužstvo herne poľavilo a súperovi nechalo viac priestoru. Hostia vďaka tomu skvalitnili kombináciu a skóre sa im ešte pred prestávkou podarilo skorigovať. Zo stredu ihriska si loptu pod svoju kontrolu prevzal bývalý popradský kanonier Lukáš Kubus a po individuálnej akcii prekonal bezmocného Maleca.

Po zmene strán, kedy sa očakávalo, že oba tímy sa postarajú o ešte kvalitnejší obraz zápasu, sa stal pravý opak. Výnimkou bol ešte úvod, no po Medakovej tvrdej strele poslal Kukoľ odrazenú loptu len do brvna. S pribúdajúcim časom sa hra presťahovala prevažne na polovicu ihriska a Popradčania si kontrolovali bezpečný náskok. Hostia sa po získaní lôpt usilovali ešte nájsť účinný spôsob, ako prekvapiť domácu defenzívu, ale tá stála na pevných nohách. K ojedinelému streleckému pokusu domácich sa odhodlal Kukoľ, no Huszárika neohrozil. Po prestriedaní sa Podtatranci v záverečných minútach pokúsili dať zvyšok síl do útoku, ale Dubeca sľubnými príležitosťami trestuhodne pohŕdal, takže 1 110 divákov v NTC Poprad videlo triumf domácich 3:1.

Spišské derby vyhrali domáci Popradčania. (Snímka: FK Poprad)

„Po trojtýždňovej výsledkovej kríze, kedy nám chýbal aj dostatok streleckého šťastia, sme sa dočkali cenného i dôležitého víťazstva. Odohrali sme však súboj dvoch rozdielnych polčasov. Hlavne v prvej polovici sme na ihrisku suverénne dominovali a troma ukážkovými gólmi sme si vytvorili bezpečný náskok. Dokázali sme si vytvoriť ešte aj niekoľko ďalších vyložených príležitostí. Po skorigovaní výsledku zo strany Spišiakov v závere prvého polčasu a po zmene strán sme čiastočne poľavili, čím sme prenechali viac priestoru na kvalitnejšiu kombinačnú hru aj nášmu súperovi. Jeho úsilie pokúsiť sa zdramatizovať vývoj stretnutia druhým kontaktným gólom bolo v niektorých fázach duelu cítiť, ale naše pozorné zadné hradby ostali neporušené. Napriek tomu, že druhá polovica tohto súboja nebola už z herného pohľadu taká kvalitná, ako to možno aj naši priaznivci očakávali, môžeme byť radi za tri vytúžené body,“ hodnotil hrajúci asistent trénera Stanislav Šesták a doplnil ho strelec druhého gólu Duje Medak: „Odohrali sme nesmierne atraktívny zápas, v ktorom sa na našu stranu konečne naklonilo povestné gólové šťastie. Už v úvode sme dokázali vsietiť tri rýchle góly, čo bolo pre celý tím tou najlepšou vzpruhou do nastávajúceho diania. Viditeľne sa preukázalo, akým dôležitým vodcom a najhlavnejšou oporou pre nás je Stanislav Šesták, ktorého prítomnosť po niekoľkotýždňovom zranení bola cítiť nielen na ihrisku, ale aj v kabíne. Stretnutie považujem za veľmi významné. Víťazstvo bolo pre nás aj akousi povinnosťou, keďže nás čaká náročná séria stretnutí, z ktorých až päť hráme na ihriskách súperov. Verím, že práve tento zisk skalpu nás dokáže povzbudiť, aby sme s hernou pohodou a potrebným odhodlaním vždy dokázali čo najlepšie zvládnuť tieto náročné duely.“