V Smižanoch majú escape room, v Tatranskej galérii uvedú Malého princa

Smižany majú novú atrakciu

Nová escape room, teda úniková miestnosť, je zážitková hra, v ktorej tím zbiera indície, kódy, kľúče a v časom limite 70 minút sa pomocou svojho logického myslenia musí dostať von. V Squash centre v Smižanoch sa stanete súčasťou vedeckej výpravy, ktorá sa snaží vyriešiť záhadu bermudského trojuholníka. Počas letu však nastanú problémy. Všetci hráči budú musieť spojiť sily a zapojiť všetky zmysly, aby zachránili svoje životy. Escape room je otvorená počas pracovných dní aj cez víkendy a sviatky.

Projekt 100 odštartujú tvorcovia

Už dnes o 19.00 h otvorí v kežmarskom kine Iskra filmovú prehliadku Projekt 100 dráma Out spolu s krátkym animovaným filmom Žltá. Obe snímky uvedú tvorcovia – režisér György Kristóf a animátorka Ivana Šebestová, ktorá spolupracovala aj na rozprávke Mimi a Líza. Dráma Out súťažila na filmovom festivale v Cannes. Film je odyseou Ágostona, ktorý sa vydáva na cestu po východnej Európe za prácou a snom o chytení veľkej ryby. Vstupné na filmy je 3,50 eura, pre členov filmového klubu dve eurá.

Vyhrajte lístky na Malého princa

V spolupráci s Tatranskou galériou sme pre vás pripravili súťaž o lístky na Malého princa v naštudovaní Divadla z pasáže v Banskej Bystrici. Ako jediné svojho druhu na Slovensku pracuje s ľuďmi s mentálnym postihnutím. Do piatku do 12.00 h nám na redakcia@podtatranske-noviny.sk napíšte, kto je autorom knižnej predlohy a dvaja z vás získajú po dva lístky na Malého princa v Tatranskej galérii v pondelok 9. októbra o 16.00 h. Mená výhercov zverejníme v najbližšom vydaní.

Tatranská galéria. Snímka: red

Začne sa Popradská hudobná jeseň

Už tento piatok nás čaká v divadelnej sále Domu kultúry otvárací koncert XXXV. Popradskej hudobnej jesene s titulom Akordeónová oslava. Tento rok oslavuje 20. jubileum Akordeónový orchester Fonetico pri ZUŠ na Štefánikovej ulici v Poprade. Na koncerte vystúpia aj jeho hudobní hostia – spevácky zbor Červánek zo ZUŠ v českom Červenom Kostelci, akordeónový orchester Musica Harmonica  a Popradský detský zbor pod vedením Blanky Richnavskej. Vstup na koncert je voľný.

Galéria Spiša oslavuje 30-tku

V stredu si Galéria umelcov Spiša pripomína 30. výročie založenia. Od 9.00 do 21.00 h si môžete pozrieť tri stále expozície a štyri aktuálne výstavy  za symbolické euro. O 15.00 h zažijete galerijnú tridsiatku  v spomienkach, oslava je spojená s komentovanou prehliadkou výstav. O 19.00 h zaspievajú Voces Gregorianae Cassovienses duchovné spevy štyroch náboženstiev. Vstupné na koncert sú tri eurá na osobu.