V Starej Ľubovni zahrá Peter Lipa, v Kežmarku sa stretnete s Antonom Marecom

V Huncovciach zahrá Mojše band

Tento piatok sa v evanjelickom kostole v Huncovciach  bude od 10.00 h rozliehať židovská hudba v podaní Mojše band. Kapela má za sebou projekty židovských piesní zo Slovenska, audiovizuálny projekt venovaný obetiam holokaustu a v repertoári má aj piesne spojené so sviatkom Shabatu. Koncert sa koná pri príležitosti pietnej spomienky spojenej s odhalením pamätníka židovským spoluobčanom deportovaným z Huncoviec pred 75 rokmi, spomienka sa začína o 9.00 h.

Múzeum pozýva do Spišskej Soboty

Poprad-Spišská Sobota. Snímka: rov

To, čo máme priamo pod nosom, často obídeme a za pamiatkami cestujeme desiatky alebo stovky kilometrov. Viete, aké klenoty sa skrývajú v Poprade-Spišskej Sobote? Podtatranské múzeum pozýva verejnosť pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2017 na komentované prehliadky mestskej pamiatkovej rezervácie Poprad-Spišská Sobota s dôrazom na významné osobnosti. Záujemcovia sa stretnú pred budovou pobočky Podtatranského múzea v Spišskej Sobote vo štvrtok o 17.00 h.

Pozrite si Poslednú rodinu

Popradský Tatran aj kežmarská Iskra premietajú v pondelok o 19.00 h filmovú kroniku podľa skutočného príbehu prekliatej rodiny poľského maliara Zdzisława Beksińskeho. Píše sa rok 1977 a život rodiny sa točí okolo neurotického syna, ktorý sa odsťahoval do domu oproti. Beksińskemu znemožňujú normálne žiť vnútorní démoni. Napriek všetkému sa stáva priekopníkom západnej pop­kultúry v Poľsku. Vstupné v Poprade sú štyri eurá, v Kežmarku 3,5 eura. Členovia filmového klubu zaplatia dve eurá.

Džezmen Lipa vystúpi s folkloristami

Už zajtra, v stredu 13. septembra v Kine Tatra v Starej Ľubovni vystúpi o 19.00 h nie celkom tradičná hudobná formácia. S Ľudovou hudbou Stana Baláža si zahrá AMC Trio a spoluúčinkovať bude aj Peter Lipa. Cieľom tohto netradičného hudobného spojenia nie je urobiť z folkloristov džezmenov ani z džezmenov folkloristov. Obe kapely si zachovávajú vlastnú tvár, uvidíte spojenie kvalitného jazzu s ľudovými piesňami. Vstupné je desať eur, lístky si kúpite cez Ticketportal.

Beseda s Antonom Marecom

V kežmarskom Hoteli Hviezdoslav sa môžete už tento štvrtok o 18.00 h tešiť na prozaik aa Tatranca Antona Mareca. Vo svojej tvorbe sa venuje Spišu a Tatrám, z jeho najnovšej knihy Spišské nomen omen sa dozvedáme aj o niekedy nových pohľadoch na pôvod názvov našich miest a obcí. Domácich bude zrejme zaujímať hlavne, odkiaľ sa vzalo pomenovanie Kežmarok – ponúkne Anton Marec aj doteraz neznáme informácie? Vstup na literárny večer je voľný.