Futbalisti spod Tatier postúpili v „pohári“ už do štvrťfinále

Až v piatom kole Slovnaft Cup-u sa FK Poprad predstavil uplynulý utorok na domácom trávniku.

Poprad – Inter Bratislava opäť 1:0. (Snímky: rov)

Paradoxne, s rovnakým súperom, s ktorým takmer pred mesiacom odohral aj ligové kolo – Interom Bratislava. Stretnutie začali hostitelia s náporom a už v desiatej minúte po rýchlom úniku z ľavej strany sa usiloval prekonať brankára hostí Kukoľ, ale loptu namieril len priamo do gólmna. Nakoniec sa o jediný gólový moment zápasu postarali Popradčania už v 20. minúte, keď po výborne rozohranej kombinačnej akcii Denis Jančo s prehľadom prehodil gólmana Strelčíka. Po tomto momente sa obraz hry čiastočne zmenil. Hostia dôraznejšou hrou už nedovolili domácim vytvárať si vyložené šance. Navyše, po rýchlych protiútokoch z vlastnej polovice sa usilovali prekvapiť obranu Popradčanov.

Šesták vyšiel gólovo naprázdno

V 59. minúte pohrozil po výhodnej šanci Šulc. Ihneď po hodine duelu boli Bratislavčania znova nesmierne blízko vyrovnávajúceho presného zásahu, keď po rýchlom brejku z ľavej strany výborne naservíroval loptu Šulc dobre postavenému Kloosterovi, no ten ju v pravej chvíli nedokázal zasunúť za chrbát inak pozorného Knurovského. Oživenie hry priniesli až striedania. Po príchode na ihrisko sa mohol Šesták v 67. minúte postarať po individuálnej akcii o zvýšenie vedenia, ale jeho tvrdá strela mierila len tesne vedľa brány. Vyvrcholením bezzubého snaženia Interu v koncovke bola 86. minúta, kedy sa v ďalšej tutovke ocitol azda najaktívnejší hráč a kapitán mužstva Interu Petráš, ale z bezprostrednej blízkosti namieril loptu len do konštrukcie bránky. Do záverečného hvizdu rozhodcu sa na víťazstve Popradu v pomere 1:0 a postupu do štvrťfinále slovenskej pohárovej súťaži už nič nezmenilo. Stanislav Šesták po zápase uviedol: „Určite sme veľmi radi z dnešného víťazstva, ktoré nám zabezpečilo postup do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. Proti dnešnému súperovi sa nám hralo znova veľmi ťažko, no našťastie v stretnutiach s nimi sa nám výsledkovo darí. Po zmene strán sa už obraz hry trocha zmenil. Musím uznať, že v závere stretnutia sme sa aj obávali o naše vedenie, keďže súper dokázal nepríjemne hroziť po štandardných situáciách a vytvoril si aj niekoľko vyložených šancí na vyrovnanie, čo sa ale, našťastie pre nás, nestalo. Teraz nám už len treba čakať, koho nám do štvrťfinále Slovnaft Cup-u prisúdi žreb v jarnej časti.“ Nasledujúce kolo Slovenského pohára je naplánované až na 13. marca 2018.

V dueli so Skalicou 650 divákov góly nevidelo. (Snímky: rov)

V lige sa body delili

Po mesiaci, v ktorom sa popradské mužstvo predstavovalo na ihriskách súperov, boli domáci priaznivci zvedaví, či si ich kolektív dokáže poradiť aj s náročným súperom a susedom v tabuľke. V sobotu privítal na domácom trávniku Skalicu. Lepšie začali hostitelia, ktorí v prvej štvrťhodine mali hru pevne pod svojou kontrolou a v dvoch prípadoch boli blízko k vedúcemu gólu, keď Horodník nahral loptu dobre postavenému Urbaničovi, no tá v sieti neskončila. O malú chvíľu na to bol veľmi blízko otvorenia skóre zápasu kanonier Šesták, ale jeho hlavička po centri Horodníka mierila iba vedľa hosťujúcej brány. S pribúdajúcimi minútami však výkonnostne ožili aj Záhoráci, ktorí čoraz viac zatláčali Popradčanov na ich polovici. Z vyprodukovanej útočnej prevahy navyše veľmi nepríjemne zatápali defenzíve domácich, no vo finálnej fáze boli bezzubí. Po polhodine zápasu sa však modro-bieli museli mať už oveľa viac na pozore, pretože útočná lavína súpera bola ešte nepríjemnejšia, čo robilo veľké starosti nielen domácim zadákom, ale aj inak pozornému gólmanovi Malecovi. V 34. minúte navyše presný zásah Skalice visel doslova na vlásku, keď Svrček nečakane z výhodnej pozície napálil loptu len do brvna a ihneď na to po spletitej situácii v malom vápne podržal svoje mužstvo od pohromy krásnym reflexívnym zákrokom pozorný Malec.

Po zmene strán prekvapivo bola iniciatívnejšia Skalica, ktorá dôraznou a agresívnom hrou neumožňovala vytvoriť si sľubnejšie príležitosti na vytúžený presný zásah. Hostia navyše týmto dosť nepríjemným scenárom z minúty na minútu stupňovali aj zbytočnými zákrokmi celkový obraz hry, ktorá bola na oboch stranách čoraz viac nervóznejšou. Po neustálom dobíjaní domácej brány boli takmer trikrát veľmi blízko gólu. Najbližšie ku gólu bol v 77. minúte Hruška, no jeho projektil skončil len na žrdi. Meranie síl tabuľkových súperov tak skončilo bezgólovou remízou 0:0. Hlavný tréner Popradu Jaroslav Belejčák po zápase povedal: „Išlo o zápas, v ktorom sa stretli dva popredné druholigové mužstvá zo špice tabuľky. Tie toto nesmierne pozitívne a kvalitné postavenie viditeľne potvrdili aj počas celého súboja. Na druhej strane som však znechutený z prílišnej a zbytočnej nervozity, ktorá dokázala ovplyvniť aj vývoj duelu a hru oboch tímov na ihrisku. Jednoznačne nás veľmi mrzí, že sme toto stretnutie nedotiahli do víťazného konca, lebo pred jeho začiatkom bolo našou hlavnou úlohou poradiť si s týmto nebezpečným súperom. Vzhľadom na samotný priebeh tohto duelu musíme priznať, že súper bol pre nás nesmierne náročný a napokon musíme byť spokojní aj so ziskom bodu.“