Krátke správy zo športu 42. týždeň

Kickboxeri uspeli v Košiciach

Stalo sa zvykom, že v októbri sme v Poprade vídali vynikajúcich kickboxerov z rôznych krajín na akcii Simply the Best pod záštitou miestneho Body Gym-u. V sobotu 14. októbra sa však podujatie presunulo do košickej Steel Arény, no Podtatrancom sa darilo aj tak. Obaja borci skončili víťazne. Pavol Garaj získal svoj v poradí už tretí titul WKN, keď na body zdolal Čecha Matouša Kohouta a domáci Košičan Tomáš Možný, ktorý však bojuje za Body Gym Poprad, zložil Aymana Hassanina z Egypta po presnom ľavom háku v prvom kole.

Na festivale súťažili aj lezci

Súčasťou Medzinárodného festivalu horských filmov, ktorý sa konal v Poprade druhý októbrový týždeň, boli aj preteky v lezení na malých skalných blokoch niekoľko metrov nad zemou. Spolu súťažilo 24 mužov a 13 žien. Medzi ženami zvíťazila L. Mičicová pred K. Pivoňkovou a L. Antalíkovou. Medzi mužmi bral prvé miesto M. Švub, druhý skončil J. Švub a tretí P. Kuric. V kategórii U16 zvíťazili L. Hrašková a M. Válek, v kategórii U18 L. Furdíková, a P. Kuric, v kategórii U20 R. Trepáčová a M. Kamenický.

Džudisti priniesli z Čiech medaily

Štyria zverenci Judo klubu Poprad sa v sobotu 14. októbra zúčastnili Medzinárodného turnaja judo detí v českej Karvinej. Všetci štyria Popradčania zvíťazili vo svojej kategórii a odniesli si domov najvzácnejší kov. Prvé miesto si v kategórii mini do 38 kg odniesol Adam Jacák, v kategórii mladších žiakov do 50 kg triumfoval Michal Litvín, medzi staršími žiakmi do 50 kg bol najlepší Marko Lojek a v kategórii starších žiakov do 55 kg Tibor Šimko.

Poprad našiel železného hasiča

V sobotu 14. októbra centrum Popradu ožilo dobrovoľnými i profesionálnymi hasičmi z celého Slovenska. Konal sa tu 0. ročník súťaže jednotlivcov TFA Železný hasič. Súťažnú trať postupne absolvovalo 33 súťažiacich v piatich  kategóriách. Medzi ženami do 35 rokov zvíťazila J. Bednáriková, medzi ženami nad 35 rokov bol najlepší okres Poprad.  Prvenstvo patrilo D. Pitoňákovej (DHZ L. Teplička). Medzi mužmi do 35 rokov bol prvý P. Císar. Medzi mužmi nad 35 rokov zvíťazil J. Šebest (DHZ Vikartovce).

Cezpoľným bežcom sa na kraji darilo

Vo štvrtok 12. októbra sa v Starej Ľubovni konalo krajské kolo žiakov a žiačok stredných a základných škôl v cezpoľnom behu. Medzi základnými školami zvíťazili chlapci i dievčatá zo ZŠ v Spišskej Sobote, medzi stredoškolákmi sa presadilo dievčenské družstvo z Obchodnej akadémie a kategóriu jednotlivcov ovládol Richard Pospíšil z Gymnázia na Ul. D. Tatarku. Títo  pretekári si takto vybojovali postup na majstrovstvá Slovenska do Červeného Kláštora, ktoré sa konajú túto stredu 25. októbra.