Najvyššiu súťaž na drezúrnych pretekoch ovládla Spišaková

V sobotu 14. októbra sa na drezúrnych pretekoch predstavilo viac ako tridsať koní.

Organizačný tím hrabušických pretekov. Snímka: js

Jesenné drezúrne preteky, ktoré usporiadal jazdecký klub Freestyle Poprad v areáli KQH Hrabušice Biela voda potvrdil, že drezúrne jazdenie sa teší čoraz väčšej pozornosti diváckej verejnosti.

Účastníci z celého Slovenska

Účastníkmi súťaže boli jazdecké kluby z okolia Košíc, Spišskej Novej Vsi, Oravy, Banskej Bystrice, Rimavskej Soboty a Popradu a v jednotlivých disciplínach sa predstavilo viac ako tridsať koní. „Podujatie môžeme smelo ohodnotiť vetou: drezúre prináleží elegancia a toto podujatie, ktoré v sebe skĺbilo krásne prostredie, estetickú úpravu jazdeckej arény, organizačnú presnosť a pozitívnu atmosféru, jej dovolilo naplno vyniknúť,“ zhodnotil jeden z organizátorov pretekov Juraj Sedlačko.

Branislav Švaňa na koni Celtic Z. Snímka: js

Triumfovali Spišaková a Švaňa

Trojčlenný medzinárodný rozhodcovský zbor posudzoval jazdy športových dvojíc v súťažiach stupňa Z, L, LS a S. Najvyššiu súťaž stupňa S vyhrala Paraskevi Spišaková na koni Dorien, pred Dominikou Kačengovou a Barborou Smrekovou. V nižších súťažiach sa najviac darilo Branislavovi Švaňovi z klubu JK Equipolis Sokol na koni Celtic Z, ktorý nateraz trénuje v klube – JK Free­style Poprad. Drezúrne preteky sa konali v krásnom ranči KQH Biela voda Hrabušice v Slovenskom raji a boli zorganizované pod vedením riaditeľa pretekov – Cyrila Sedlačka, dlhoročného aktívneho činovníka v jazdeckom športe. „Pokiaľ ide o účasť, kvalita oproti predchádzajúcim májovým pretekom zlepšila. Pre budúci rok sú v pláne dvojdňové preteky východoslovenskej oblasti,“ informoval Cyril Sedlačko. Organizátori dúfajú, že sa uskutoční za ešte významnejšej účasti športovcov i divákov. (js)