Po hetriku sa Stanislav Šesták dostal na čelo kanonierov druhej ligy

Popradskí futbalisti odčinili porážku z Trebišova v sobotu v Komárne.

Dávid Gallovič v Komárne pomohol Šestákovi uzavrieť čistý hetrik. (Snímka: FK Poprad)

Podtatranci, oslabení o niekoľko stabilných hráčov, nastúpili do stretnutia dokonale pripravení a od úvodných minút búšili do obranných hradieb domácich, ktorým neraz pomohlo aj veľké šťastie. Po štvrťhodine sa však prvýkrát presadil Stanislav Šesták a ostávalo iba otázkou času, kedy sa im podarí pri umnej kombinačnej hre po celej šírke ihriska s rýchlym prechodom do útočnej fázy vsietiť gólovú poistku. Náskok ukážkovým spôsobom zvýšil s chuťou hrajúci skúsený ofenzívny hrot Šesták. Komárňania však mohli byť radi, že do kabín odchádzali len s dvojgólovým mankom. Po obrátke sa obraz hry nezmenil a vyspelý kolektív spod Tatier naďalej diktoval tempo tohto súboja. Ofenzívny nápor po hodine hry podčiarkol po spolupráci s Gallovičom krásnym hetrikovým zásahom Šesták, ktorý sa tak s deviatimi gólmi dostal spoločne s Adamom Morongom zo Serede na čelo strelcov II. ligy. Z popradskej strany mužstva spod Tatier to však nebolo všetko, keď ich hladký a jednoznačný zaslúžený triumf 4:0 prikrášlil striedajúci Medak.

Stanislav Šesták je kľúčovou oporou Podtatrancov. (Snímka: archív/rov)

„Som rád, že som mužstvu hetrikom dopomohol k cennému víťazstvu. Zisk tohto skalpu nespočíval len na mojej odvedenej práci, ale celého kolektívu. Zásluhou mojich spoluhráčov som sa dokázal dostať do výhodných streleckých pozícii, ktoré som dokázal využívať na potrebné góly. Usiloval som sa byť tam, kde som pre kolektív najplatnejší,“ povedal pre klubový web FK Poprad hrajúci asistent trénera Stanislav Šesták, ktorého doplnil aj zlepšujúci sa Denis Jančo: „Na pre nás pomerne neznámeho súpera sme sa zodpovedne pripravili. Od začiatku stretnutia sa naše očakávania naplno potvrdili, keďže po vydarenom vstupe sa nám  podarilo zavčasu eliminovať prednosti a silnejšie stránky domácich. Boli sme si vedomí, že v ich kádri hrávajú kvalitnejší hráči, ktorí rozumejú futbalu a zároveň predvádzajú peknú hru. Našťastie si nezakladajú na dokonalej kombinačnej hre, ale skôr na nakopávaní lôpt, čo bolo vodou na mlyn pre náš tím. Lopty sme dokázali v strede ihriska pravidelne zbierať, čo bolo taktiež jedným z faktorom, ktorý nám zabezpečil odniesť si z Komárna domov plný bodový zisk.“

V piatok sa konal žreb osemfinále Slovenského pohára Slovnaft Cup, ktorý rozhodol o tom, že Poprad privíta v utorok 17. októbra o 16.00 h (pôvodný termín bola streda, pozn. red.) na domácej pôde bratislavský Inter.

(mdc, mik)