Tatranská galéria vystaví ruských klasikov, v Poprade zaznie opera

Vystavia diela Šiškina či Repina

V Tatranskej galérii si môžete od piatku pozrieť maľby ruských realistov Šiškina, Serova, Repina či Vinogradova na výstave Pieseň duše. Diela zobrazujú život roľníkov, nevoľníkov, ale aj krajinomaľbu a historické udalosti a ponúkajú pohľad do ruskej duše. Uvidíte 44 originálov a kvalitné reprodukcie. O 16.00 h o tvorbe ruských maliarov 19. storočia porozpráva výskumná pracovníčka múzea Abramcevo pri Moskve Svetlana Volková. O 17.00 h bude vernisáž, výstava je prístupná do 3. decembra.

Víťazi lístkov na Malého princa

V spolupráci s Tatranskou galériou sme pre vás pripravili súťaž o lístky na Malého princa v naštudovaní Divadla z pasáže v Banskej Bystrici. Pýtali sme sa na autora knižnej predlohy – Antoina de Saint-Exupéryho. Štyri lístky na prestavenie získava Dušan Korytko. Prevziať si ich môžete priamo v Tatranskej galérii pred predstavením, ktoré sa začne v pondelok 9. októbra o 16.00 h. Výhercovi srdečne blahoželáme a prajeme príjemný zážitok.

Snímka: aetter.sk

Popradská jeseň pokračuje operou

Popradská hudobná jeseň pokračuje vo štvrtok o 18.00 h Večerom koncertných árií. Sopranistka Ľubica Vargicová je sólistkou Opery SND v Bratislave,  pravidelne vystupuje na najvýznamnejších operných svetových  scénach. Gustáv Beláček pravidelne hosťuje ako sólista slovenskej a českej filharmónie či v London Philharmonic Orchestra. Spevákov bude na klavíri sprevádzať Daniel Buranovský. Vstupné je sedem eur, zľavnené štyri eurá. Koncert je súčasťou festivalu Musica Nobilis.

Premietnu filmy z festivalov

Od soboty 7. októbra do utorka 10. októbra si v Kine Mier v Spišskej Novej Vsi pozriete štyri filmy v rámci festivalu Be2Can. Program otvorí komédia Na mliečnej ceste, v ktorej sa na plátno vracia Emir Kusturica po boku Moniky Belluci. Uvidíte aj maďarskú drámu O tele a duši, ktorá získala na Berlinale Zlatého medveďa, argentínsko-španielsku snímku Vážený občan s nomináciou na benátskeho Zlatého leva a drámu Bez lásky ocenenú porotou v Cannes. Filmy sa začínajú o 19.00 h, vstupné je 3,5 eura.

Budú spomínať na reformáciu

V evanjelickom kostole a. v. v Novom Smokovci si na slávnostných bohoslužbách v nedeľu 8. októbra pripomenú 500. výročie reformácie. Cirkevný zbor Vysoké Tatry si pripomína aj 130. výročie kostola v Novom Smokovci a 10. výročie dokončenia Zborového domu Eben-Ézer. Farár Ján Bakalár z Prešova poslúži zvesťou Božieho slova. Služby Božie sa začnú o 10.15 h, po slávnosti bude pre všetkých účastníkov v reštaurácii Svišť spoločný obed.