V Kežmarku zahrajú Lasica a Huba, Spišské divadlo uvádza predstavenie s goralskými prvkami

Integrácia umením pokračuje

Tatranská galéria ponúka ďalšie akcie v rámci umelecko-edukatívneho projektu Integrácia umením. Vo štvrtok  bude o 14.00 h workshop abstraktnej maľby a v piatok o 10.00 a 15.00 h si skúsite voskovú a textilnú batiku s Evou Končekovou. Projekt je určený pre ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia, zdravotne znevýhodnených, ale taktiež pre širokú verejnosť.

Živé leto, pestrá jeseň

Od štvrtka do nedele vás v Starom Smokovci pri kaviarni a čajovni U vlka čakajú výrobky remeselníkov žijúcich alebo pôsobiacich v Tatrách. Kúpite si šperky, keramiku a plstené výrobky či výrobky z dreva, hliny. Predávať sa budú aj maľované obrazy, kuté ozdoby a rôzne maškrty. Festival Živé leto, pestrá jeseň prináša domácu produkciu vždy od 10.00 do 18.00 h. Od štvrtka do soboty bude v kaviarni vždy o 19.00 h hudobný večer, vstupné sú tri eurá.

Lasica a Huba hrajú v Kežmarku

Snímka: studios.sk

V pondelok 16. októbra sa môžete tešiť na divadelnú chuťovku Milana Lasicu a Martina Hubu, rozosmejú vás Starí majstri v réžii Juraja Nvotu.  Bratia Filip a Richard sa nemajú radi, obaja však ochutnali slávu, potlesk aj obdiv publika. Ako starnú, úspech ustupuje, a tak príjmu ponuku zahrať si v inscenácii dvoch bratov, ktorí sa nenávidia. Predstavenie sa začne o 18.00 h, vstupné je 20 eur, lístky si môžete zakúpiť cez Mestské kultúrne stredisko alebo v informačnej kancelárii.

Divadlo s goralskou náturou

V stredu o 19.00 h uvidíte v štúdiu Spišského divadla monodrámu Jána Jendrichovského Storočie podľa Márie, ktorá vznikla na motívy pútavých spomienok jeho starej mamy Márie Repkovej z Novej Ľubovne. Jendrichovský  pred divákom citlivo rozkladá osud človeka a krajiny, ktorá ho zrodila. Príbeh je maľovaný goralským temperamentom a folklórom, jeho režisérom je Peter Palik. Predstavenie z nášho regiónu upúta divákov všetkých generácií. Vstupné sú tri eurá.

Festivalová žatva v Tatrane

V pondelok 16. októbra sa v popradskom kine Tatran začne atmosféra veľkých filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes na festivale Be2Can. Hneď v pondelok, v prvý deň festivalu, uvidíte o 17.00 h snímku O tele a duši, ktorá získala na Berlinále Zlatého medveďa a o 19.15 h film Na mliečnej ceste, v ktorom uvidíte Emira Kusturicu a Monicu Bellucci. Vstupné na každý film sú štyri eurá, s permanentkou dve eurá. Festival potrvá do 20. októbra.