Chodník korunami otvoria po údržbe už v piatok

Cestári dostali nové tatrovky

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja dostala pred zimou štyri nové sypače Tatra Phoenix T158/II za takmer trištvrte milióna eur. Do príchodu nových áut mali popradskí cestári k dispozícii 26 sypačov, ktorých priemerný vek bol 23 rokov. Vozidlá budú rozdelené pre jednotlivé strediská v regióne. Dva zostanú v Poprade a po jednom dostanú strediská v Levoči a v Kežmarku. Ide o najväčšiu investíciu do modernizácie vozového parku v jednom roku od vzniku organizácie.

Visutá lanovka Skalnaté pleso – Lomnický štít. Snímka: rov

Údržba lanoviek v Tatrách

V novembri robia údržbu lanoviek vo Vysokých Tatrách. V Tatranskej Lomnici budú lanovky mimo prevádzky od 13. do 16., od 20. do 24, od 27. do 30. novembra a potom od 1. do 8. decembra. V Starom Smokovci bude lanovka na Hrebienok mimo prevádzky od 13. do 16. a od 20. do 24. novembra. Cez víkendy budú lanovky v strediskách v prevádzke. Na Štrbskom plese nebudú jazdiť lanovky od 13. do 16. novembra, od 20. novembra do 8. decembra, a potom ešte od 11. do 15. decembra.

V Ľubovni majú novú relax zónu

V Starej Ľubovni pribudla nová Zelená oddychová zóna Popradka. Zóna sa nachádza v lokalite pod starým cintorínom, pozdĺž cesty k rieke Poprad. V lokalite sa už nachádzalo detské ihrisko, streetworkoutové ihrisko, avšak zeleň nebola zrevitalizovaná. Mesto získalo na tento účel dotáciu z Nadácie Slovenskej sporiteľne. Cieľom projektu bola komplexná revitalizácia zelene. Po novom je dažďová zachytávaná do jazierka, pribudlo sedenie, okrasné girlandy. Nechýbajú ani nové smetné koše.

Chodník otvoria v piatok

Až do štvrtku 16. novembra bude pre verejnosť uzavretý Chodník korunami stromov v Bachledovej doline v Ždiari. Dôvodom je pravidelná údržba lanovky pred zimnou sezónou. Súčasne s lanovkou vykonajú pracovníci strediska aj údržbu chodníka. Chodník korunami stromov bude pre verejnosť opäť otvorený od piatku 17. novembra od 9.00 h.

Chodník korunami stromov. Snímka: rov

Uzávierka inzercie už vo štvrtok

Upozorňujeme vás na skorší termín uzávierky inzercie do najbližšieho čísla Podtatranských novín. Dôvodom je sviatok Deň boja za slobodu a demokraciu, ktorý pripadá na piatok 17. novembra. Inzerciu, riadkovú aj plošnú, prijímame do štvrtka 16. novembra do 12.00 h.

Vyberte to naj v cestovnom ruchu

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska vyhlásila 4. ročník cien Najlepší v cestovnom ruchu (CR) Prešovského kraja. Verejnosť môže do konca novembra 2017 nominovať osobnosti, organizácie, produkty, zariadenia a zamestnancov, ktorí prispievajú k rozvoju turizmu v kraji. O víťazoch v kategóriách Osobnosť CR a Naj produkt CR rozhodne odborná porota. O Naj zariadeniach a zamestnancoch rozhodne verejnosť v online hlasovaní, vyberie i jeden najobľúbenejší produkt CR.

Skatepark bude mať 42 prekážok

Nový skatepark v Poprade by mal vyrásť v blízkosti cyklochodníka a cesty I/18. „Máme spracovanú projektovú dokumentáciu, momentálne je v záverečnej fáze vyjadrovanie orgánov súvisiacich s vydaním povolenia na realizáciu stavby. Do konca roka alebo najneskôr do konca januára by sme mali mať stavbu povolenú. Realizovať by sme ju chceli v mesiacoch apríl až máj,“ uviedol vedúci odboru urbanizmu a priestorového plánovania Ľuboslav Mlynarčík. Všetko už záleží len na schválení rozpočtu.

Grand Hotel Kempinski. Snímka: rov

Tatranský hotel získal ocenenie

Rekonštrukciu a dostavbu Grand Hotela Kempinski vo Vysokých Tatrách ocenila v Nemecku odborná porota prestížnym ocenením Iconic Awards 2017 – Winner. Projekt rekonštrukcie historickej budovy, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, viedol slovenský architekt Peter Černo. „Porota vybrala projekty z 39 krajín sveta. My sme dostali nomináciu v dvoch kategóriách: za architektúru pre Grand Hotel Kempinski High Tatras a za koncept pre Kuwait Towers – Konverzia,“ vysvetľuje Peter Černo.

Hotelierka roka je z Kežmarku

Siedmeho novembra Slovensko spoznalo novú držiteľku ocenenia Hotelier roka. Stala sa ňou riaditeľka Boutique Hotela Hviezdoslav v Kežmarku Sylvia Holopová. O tom, že sa malému hotelu podarilo vybudovať si na trhu pevné postavenie a že sa teší obľube cestovateľskej verejnosti, svedčia domáce i medzinárodné ocenenia. Samotná riaditeľka získala vlani i titul Vynikajúca podnikateľka 2016.

Popradská zberateľská burza

Klub filatelistov v Poprade vás pozýva na poslednú tohtoročnú Popradskú zberateľskú burzu. Stretnutie zberateľov sa uskutoční v sobotu 18. novembra od 7.00 do 12.00 h v priestoroch Strednej odbornej školy na Okružnej ulici 25 v Poprade. Na svoje si prídu nielen filatelisti, ale aj filokartisti (pohľadnice), numizmatici (mince) či zberatelia bankoviek (notafilia). Vstup na burzu je bezplatný.