Futbalisti sa s kalendárnym rokom rozlúčili víťazne

Na posledný zápas jesene ces­tovali Popradčania v sobotu k lídrovi II. ligy do Družstevnej pri Hornáde.

O všetkom opäť rozhodol Stanislav Šesták. (Snímka: FK Poprad)

Stretnutie mužstiev z vrchných priečok tabuľky sľubovalo príťažlivý súboj, v ktorom oba tímy nepustia perie zadarmo. Podtatranci chceli na ihrisku Lokomotívy Košice prekvapiť a vynahradiť si bodové straty z predošlých dvoch domácich predstavení, čomu podriadili aj taktiku. Postupne zvyšovali obrátky a Košičanom čoraz viac zatápali. Gallovič však vo svojej šanci minul a Šesták z bezprostrednej blízkosti napálil loptu do žrde. Ďalšiu šancu hosťujúcemu kanonierovi dokázala Lokomotíva aj so šťastím zneutralizovať. V druhej časti prvého polčasu domáci vyrovnali hru a mohli sa ujať aj vedenia. Na presný center Zajaca si výborne naskočil Serečin a lopta znova opečiatkovala žrď. Na opačnej strane nepríjemný projektil z kopačky Horodníka vytlačil Bréda na rohový kop a v závere prvej polovice to skúšali najmä Košice. Strely Pavúka ani Lukáša Tótha sa však neujali.

Po zmene strán sa tempo ešte zrýchlilo. Na popradskú šancu odpovedal individuálnym prienikom Človečko, ale ani tentoraz sa skóre nemenilo. Po jeho narážačke so Serečinom však príležitosť Lukáša Tótha zmarila popradská defenzíva. Tento moment akoby hostí znovu naštartoval k vyššej aktivite a opäť začali mať na ihrisku prevahu. V obrovskej šanci sa ocitol Horodník, ale Mikuláš Tóth odvrátil jeho pokus z bránkovej čiary. Potom sa ofenzívny líder hostí Stanislav Šesták ešte z voleja zastreľoval, ale po štandardnej situácii sa k nemu odrazila lopta a z čistej pozície už nedal Brédovi žiadnu šancu. V záverečnej štvrťhodine sa zaskočení domáci už na vážnejší odpor nezmohli a Poprad si víťazstvo 0:1 ustrážil.

Aj s košickou Lokomotívou budú na diaľku Popradčania na jar bojovať o postup, prípadne o barážovú priečku. (Snímka: FK Poprad)

Podtatranci prezimujú na 5. priečke tabuľky II. ligy, no na Skalicu na čele pelotónu strácajú iba tri body. O všetkom sa teda bude rozhodovať v jarnej časti, ktorá odštartuje 3. marca a Poprad privíta Bardejov. Okrem ligy sú však zverenci trénera Belejčáka v hre aj o Slovenský pohár Slovnaft Cup, kde vo štvrťfinále narazia na Ružomberok.

(mdc)