Futbalisti zakopli s outsiderom, ale zaostali aj herne

Popradčanov v sobotu privítal predposledný Šamorín.

Aj kanonier Holiš vyšiel tentoraz gólovo naprázdno. (Snímka: FK Poprad)

Domáci druholigista, posilnený skúsenými Brazílčanmi, sa však na Podtatrancov dokonale vytiahol. Kvalitnou kombinačnou hrou s postupným a rýchlym prechodom do útoku si vytváral mnoho príležitostí. Úvod ešte patril hosťom, no tutovku nezužitkoval Holiš. Potom sa obliehala už Malecova svätyňa a Šamorín sa po krásnej hlavičke Fernanda Neta dočkal vedúceho gólu. Domáci naďalej búšili do obranných hradieb hostí, no svoje ďalšie šance nedokázali pretaviť na zvýšenie náskoku. V druhej polovici stretnutia držali réžiu hry vo svojich rukách stále Šamorínčania, no na druhý presný zásah si museli chvíľu počkať. Po skvelom uvoľnení a ešte krajšom zakončení sa presadil striedajúci Vávra, no tlak domácich neustával ani po jeho góle. Malec však svoje mužstvo perfektnými zákrokmi neraz zachránil, ale ešte raz predsa len inkasoval. Z priameho kopu uzavrel cenný triumf na 3:0 Šamorína Fuják.

Domáceho gólmana Rožníka zamestnávala podtatranská ofenzíva len sporadicky. (Snímka: FK Poprad)

„V prvom polčase sme začali hrať spôsobom 3-5-2, čo nám absolútne nevyšlo. Navyše ihrisko nám nedovolilo predvádzať našu kombinačnú hru, čo bolo pre nás prekážkou. Súper hral pozorne dozadu a pritom podnikal aj nebezpečné brejky. Naše plány sa v priebehu súboja rýchlo rozplynuli. Prehra nás veľmi mrzí. Naším najhlavnejším cieľom v každom stretnutí je bodovať naplno, čo sa nám teraz nepodarilo,“ smutne konštatoval záložník FK Poprad Duje Medak pre webovú stránku Futbalového klubu Poprad.

Futbalisti spod Tatier v rámci II. ligy v sobotu už o 13.30 h privítajú rezervu Žiliny, no už v utorok napoludnie sa dozvedia meno súpera (stal sa ním Ružomberok, pozn. red.) pre štvrťfinále Slovnaft Cup-u, ktoré sa však uskutoční až v polovici marca 2018.

Marián DIC