Krátke správy zo športu 44. týždeň

Levočskí bojovníci boli v Poľsku

Oktagon v Krakove v sobotu hostil podujatie Wieczor walk R8 zápasníkov MMA. Aktívne sa zúčastnili aj dvaja členovia Pit Gym Levoča. Michal Čuja otvoril po­dujatie víťazstvom nad Poliakom Hubertom Bodekom na technické KO v druhom kole. Triumf je o to cennejší, že Čuja v MMA debutoval. Skúsenejší Miroslav Holub však zažil premiéru medzi profesionálmi. Do súboja s o 8 kg ťažším Jakubom Jerzuchowskim mal lepší nástup, no postupne mu došla para a Poliak ešte stihol vybojovať aspoň remízu.

Rozhodca predčasne ukončil zápas

Hokejbalisti MŠK Vippokerpro Kežmarok cez víkend absolvovali dvojzápas na západe. V sobotu boli hostia v Petržalke lepším tímom a tri minúty pred koncom viedli v Petržalke 0:3. Medzi hráčmi sa však strhla bitka a úderu sa nevyhol ani jeden z rozhodcov. Stretnutie bolo predčasne ukončené a o jeho osude rozhodne Športovo-technická komisia SHbÚ. V nedeľu sa Podtatranci v Skalici nevedeli rozbehnúť a zapli až v poslednej tretine. Na majstra tento výkon nemohol stačiť a zaslúžene vyhral 5:2.

Hokejistky sa už stretli s Bratislavou

V sobotu sa hrala aj Extraliga žien a Popradské líšky doma rozdrvili Martin 11:0. Ešte 27. októbra si však predohrali duel s HC ŠKP Bratislava. Profesionálkam vonku podľahli 4:2. „Zápas bol nad pomery slovenského ženského hokeja. Prvá tretina bola v našej réžii, ale doplatili sme na to, že sme zavčasu vstávali a ŠKP bolo v závere kondične lepšie. Majú združené najlepšie dievčatá a porazila nás vlastne Popradčanka Korenková, ktorá dala gól a na dva prihrala,“ vyjadril sa tréner Milan Skokan.

Veteráni prehrali až vo finále

V závere októbra sa v ukrajinskom Berehove konal 3. ročník Medzinárodného volejbalového turnaja  veteránov.  Turnaja, ktorý sa konal na počesť 85. narodenín I. I. Skrjabina, sa zúčastnilo šesť ženských družstiev a medzi šesticou mužských tímov boli aj Kežmarčania v zložení A. Cvek, M. Mrva, Ľ. Horník, P. Mudrík, F. Tomčák, R. Kruliac, P. Gašpar a P. Lajda. Podtatranci oba skupinové duely vyhrali bez straty setu, no vo finále podľahli Galičine Černovci, takže obsadili druhú priečku.