Krátke správy zo športu 45. týždeň

Garaj získal svetové striebro

Minulý týždeň sa v Budapešti konali WAKO majstrovstvá sveta v kickboxe a v kategórii do 75 kg vo fullkontakte v ringu sa prestavil aj Štrban Pavol Garaj. V pondelok zdolal Nemca Lueera Steffena a stredajší triumf nad Britom Dionom Barrettom mu zabezpečil miestenku do štvrtkového semifinále. Člen Body Gym Poprad porazil aj Jordánca Alliho Hassana, no v piatok vo finále už nestačil na Rusa Nikitu Seljanskeho. Garaj sa tak stal prvým mužom zo Slovenska, ktorý na MS získal striebro v ringu (nie na tatami).

Kroták nastúpil za Spišskú

Hokejová Tipsort Liga mala reprezentačnú prestávku. Poprad využil spoluprácu so Spišskou Novou Vsou a kvarteto stabilných členov A tímu bolo v piatok pri víťazstve Spišiakov nad Považskou Bystricou 3:2. Svojím exspoluhráčom vypomohol Vartovník a tretia formácia bola takmer čisto popradská. Obranca Dinda dokonca skóroval a v útoku sa predstavil Matej Paločko, Šitikov a po zranení sa rozohrával aj Kroták. Po dlhodobej absencii by mal rovnako aj s Richardom Rapáčom už v utorok hrať za Poprad.

Slovenská extraliga sa hrá aj v ČR

Aktuálny ročník Hokejbalovej extraligy má historické špecifikum. V súťaži hrá aj český tím. Práve do Třinca cestovali v sobotu Kežmarčania. Gólostroj rozpútal premiérovým gólom v lige Tomáš Gajan a divoké víťazstvo 5:9 svojím štvrtým gólom spečatil Libor Teplický. Kežmarčania nemali na začiatku súťaže domáce ihrisko, takže musia dohrávať zápasy. V nedeľu ich takto zdolal Martin 2:3 sn. Duel 11. kola, ktorý sa v Petržalke nedohral za stavu 0:3 pre Kežmarok, ešte nepozná definitívu.

Prvenstvá Lendáckeho i Kovalčíkovej

Jesenná časť popradskej Bowling Tour pokračovala v stredu 4. kolom, ktorého sa zúčastnilo 30 hráčov. V kvalifikácii skupiny A síce triumfoval Vladimír Pavlikovský aj vďaka dvom náhodom dňa za 233. Vo finále však nestačil na výkon 174 Igora Lendáckeho s primerom 184,88. Tretiu priečku obsadil Ján Petras. B-éčko bolo záležitosťou Márie Kovalčíkovej, ktorá ovládla kvalifikáciu a 158 bodov (vrátane hendikepu) s priemerom 174,29 jej vo finále stačilo na Šimona Hrušovského. Pavel Bubelíny skončil tretí.

Duo centralistov sa tešilo dvojnásobne

V Tvrdošíne sa ešte 4. novembra konal 20. ročník Trstenského pohára, ktorého sa zúčastnili karate kluby zo Slovenska, Maďarska i Poľska. Popradskí získali 14 medailí (5-4-5). Hneď dvaja z nich pod Tatry priviezli zlato aj z kata, aj z kumite. Dvojnásobne sa tešil Daniel Nedoroščík i Laura Klempová, pričom v kata odsunula na druhú priečku svoju sestru Lindu. Tá  však v inej kategórii kumite pridala pre Central ešte jedno zlato do zbierky.