Krátke správy zo športu 46. týždeň

Kočiš i Pčola na svetovom šampionáte

V čínskom Chengdu sa od 9. do 11. novembra konali Majstrovstvá sveta UCI v cyklotriale a na ďaleký východ cestovalo aj kvarteto Slovákov. Dvaja z nich boli Popradčania, no Štefan Pčola mal rolu vedúceho výpravy a v Elite 26“ pretekal, aby Slovensko mohlo získať 5. miesto v súťaži národov. Ján Kočiš síce už pravidelne nepreteká, ale napriek tomu sa podieľal na tomto úspechu aj on. Napriek chybičkám v kategórii Elite 20“ 12. miestom dokázal, že stále dokáže konkurovať svetovým jazdcom.

Pre maródku preložili stretnutie

Svitskí basketbalisti mali v stredu cestovať do Bratislavy, no niekoľko zverencov trénera Madzina ochorelo a k dispozícii mal iba šesť zdravých hráčov, z čoho boli dvaja juniori. Iskra sa s Interom dohodla na preložení duelu na 2. február. V zápase s Prievidzou si navyše zlomil ruku Radonjič a absentovať bude tri mesiace, takže pri úzkom kádri vedenie muselo zohnať náhradu. Do Svitu tak z Poľska prichádza Američan A. J. Walton, ktorý už bol pri sobotnom triumfe nad Karlovkou 85:77.

Mladí hasiči súťažili vo Svite

Iskra aréna ešte pred sobotným basketbalom patrila hasičom od 6 do 16 rokov, ktorí prišli súťažiť na 25. ročník halových majstrovstiev Slovenska o Putovný pohár prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR. Súťažilo sa v štafete na 5 x 30 m, štafete hasičských dvojíc a v uzlovej štafete. Medzi dievčatami sa tešili české Raškovice, druhé skončili Podolínčanky a tretie Danišovce II. V kategórii chlapcov s povolenou účasťou dievčat triumfovala Šuňava II pred Slovenskou Vsou a Spišskou Teplicou.

Curling Club Poprad opäť víťazne

Počas druhého novembrového víkendu sa v bratislavskom Ružinove odohrali úvodné zápasy Slovenskej curlingovej ligy a medzi osmičkou družstiev nechýbal ani sedemnásobný majster Slovenska a obhajca striebra Curling Club Poprad. Podtatranci zdolali paralympionikov, Trnavu i dve družstvá z Bratislavy a po štyroch kolách sú tak lídrami tabuľky. Popradčan František Pitoňák je aj členom reprezentácie, ktorá sa premiérovo predstavila v A-kategórii európskeho šampionátu vo Švajčiarsku.

Prvenstvá Gulovej a Žoldákovej

Ešte 11. novembra sa v Prievidzi uskutočnil Slovenský pohár C v športovej gymnastike. Z oblastného kolá naň postúpilo aj 19 pretekárok z ŠK ŠG GY-TA Poprad a tri z nich sa postavili aj na pódium. Natália Gulová triumfovala medzi juniorkami a Simone Žoldáková v kategórii starších žiačok. Medzi najmladšími žiačkami obsadila druhú priečku Silvia Birová. Popradský klub už v sobotu čakajú majstrovstvá Slovenska v Liptovskom Mikuláši.