Krátke správy zo športu 47. týždeň

Predsedom PFZ ostáva Štefan Vaľko

V popradskom Hoteli Satel sa v sobotu konala volebná konferencia Podtatranského futbalového zväzu. Predsedom PFZ na obdobie rokov 2018 – 2021 ostáva po jednohlasnej voľbe Štefan Vaľko. Ján Jakubčo sa stal predsedom revíznej, Ján Bachleda odvolacej a Milan Maliňák disciplinárnej komisie. Členmi riadnej konferencie VsFZ budú za PFZ Jozef Komara s Vladimírom Hoffmanom. Zároveň zvolili aj šesťčlenný Výkonný výbor PFZ a dvanásťčlennú Riadnu konferenciu PFZ. KOMPLETNÉ VÝSLEDKY

Kežmarčanky uhrali set so Sláviou

Absolútna hegemónia bratislavskej Slávie v extralige volejbalistiek sa túto sezónu narušila a prehrala už aj s 1. BVK i s UKF Nitra.  Kežmarčanky špičke nevedia príliš konkurovať, no v sobotu doma uchmatli aspoň jeden set. „V prvom sete Slávia dominovala. Od polovice druhého sme zlepšili príjem aj servis. Baby bojovali o každú loptu. Odmenou nám bol zisk tretieho setu. Vo štvrtom sete sme odišli na prihrávke a kvalita Slávie sa opäť prejavila,“ hodnotila pre sfv.sk trénerka Kežmarčaniek Blanka Špaková.

Prvenstvá Pavlikovského a Ilavského

V stredu sa zišlo 34 hráčov na 5. kole jesennej časti popradskej Bowling Tour. Skupinu A ovládol už od kvalifikácie Vladimír Pavlikovský, ktorý celkovo zvíťazil po finálovom výkone 182 s priemerom 202,00. Druhú priečku obsadil Igor Lendácky a tretiu Ján Petras. Kvalifikáciu B-éčka vyhrala Mária Kovalčíková, no vo finále nestačila na výkon 182 Miroslava Ilavského, ktorý dosiahol priemer 174,25. Tretí skončil Šimon Hrušovský. Autorom najvyššieho náhodu dňa 237 sa stal Ľubomír Kožík.

Popradčania sa presadili na Spiši

Plavecké dianie sa v novembri sústredilo v Spišskej Novej Vsi, kde nechýbal ani KP Aquacity Poprad. Plavci sa pripravovali na zimné M-SR na „majstrákoch“ kategórií B, A, J a S. Početná účasť Popradčanov znamenala bohatú zbierku 36 zlatých, 49 strieborných, 60 bronzových medailí. Tamara Potocká zlomila tri klubové rekordy a jeden aj Samuel Sopko. V rovnakom bazéne sa konalo záverečné kolo Slovenského pohára žiakov, kde z 23 Podtatrancov vynikli najmä Filip Janček a Michael Suranovský.

Prihláste sa do automobilovej orientačnej súťaže

Spišskobeliansky Automotoklub pripravil na sobotu 2. decembra 5. ročník automobilovej orientačnej súťaže Tatranský zimný pohár. Pretekať sa bude v Poprade, Hranovnici, Kravanoch a Spišskom Bystrom. V A kategórii bude trať pozostávať z dvoch etáp s dĺžkou približne 80 kilometrov. V B kategórii, určenej pre nováčikov, bude mať trať 60 kilometrov. Súťažiaci sa musia prihlásiť najneskôr do dnes 28. novembra. Podrobnosti nájdu záujemcovia na stránke www.amkspisskabela.sk.