„Ruža“ príde pod Tatry na pohár už po tretíkrát a na jar vyzve Poprad

Jeseň v nižších futbalových súťažiach sa po uplynulom víkende skončila, ale II. liga má pred sebou ešte dve kolá.

Ružomberok tento rok hral aktuálny Slovnaft Cup aj vo Veľkej Lomnici. (Snímka: archív/mik)

Popradčanom sa darí v Slovnaft Cup-e, kde ešte v októbri vyradili aj bratislavský Inter. Svojho štvrťfinálového súpera spoznali v utorok po žrebe. Fortunaligovému Ružomberku je v aktuálnom ročníku Slovenského pohára Podtatranský región zrejme súdený. Liptáci už hrali vo Veľkej Lomnici, v Levoči a na jar prídu aj do Popradu. „Ružomberok je silné mužstvo, ostrieľané aj v pohárovej Európe. Určite budú v tomto pohárovom zápase proti nám favoritmi. Popasujeme sa o to, aby sme im to znepríjemnili. Do zápasu je ešte mnoho času. Veľa vecí sa môže zmeniť, môže sa obmeniť káder, či už na jednej alebo druhej strane. Múdrejší budeme až po zimnej prestávke. Patrične sa na to pripravíme,“ vyjadril sa pre web FK Poprad asistent trénera Mikuláš Dvorožňák.

Kamil Kopúnek ostal v sobotu len na popradskej striedčke. Na ihrisku sa však okrem Šestáka objavil aj iný člen reprezentácie z majstrovstiev sveta – Viktor Pečovský (vpravo). (Snímka: FK Poprad)

V sobotu čakal popradských futbalistov domáci ligový duel proti mladíkom zo žilinskej rezervy. Hostia začali stretnutie veľmi nebojácne a už od úvodu si vytvorili ofenzívnu prevahu. Gerebenits ju po hrubej chybe Podtatrancov i následnom Malecovom zaváhaní gólovo zúročil. Zaskočení domáci mohli rýchlo odpovedať, no Šestákovu nádejnú hlavičku hneď brankár Holec bravúrnym zákrokom vytlačil. Inak sa Popradu nedarilo a ďalšie príležitosti si dlho nevytvoril. Naopak, Žilinčania dôraznou hrou v osobných súbojoch držali loptu na vlastných kopačkách. Kľúčom na šancu bol až Kukoľov center na Šestáka, ktorého hlavička sa znovu neujala.

Po zmene strán sa obraz hry úplne zmenil a Popradčania vystupňovali tlak na hosťujúcu svätyňu. S Gallovičovým samostatným únikom si ešte Holec poradil, ale po ďalšom centri Kukoľa na hlavu nabiehajúceho Šestáka už lovil loptu zo siete. Domáci sa naďalej snažili o zisk všetkých bodov, no gólová nebola ani Kukoľova prudká strela a ovocie nepriniesol ani záverečný tlak, takže súperi sa rozišli po remíze 1:1.

Šesták hrozil Žilinčanom najmä hlavičkami. (Snímka: FK Poprad)

„Na ťažkom teréne sa nám v prvom polčase naša hra vôbec nedarila. Lopta navyše aj často odskakovala od nohy, čo bolo aj hlavným dôvodom inkasovania. My sme si sľubnejšie šance nedokázali vytvoriť. V strede ihriska sme sa usilovali mať loptu pod kontrolou, no do prestávky to bol už iba medzišestnástkový futbal. Mrzí ma, že moje dve vyložené hlavičky si v týchto fázach duelu cestu do siete nenašli. V rámci druhého polčasu by som určite niekomu krivdil, keby som mu povedal, že nechcel hrať. Išli sme síce naplno, no chýbala nám potrebná ľahkosť. Napriek tomu, že sme sa vyrovnávajúceho gólu predsa len dočkali, musím potvrdiť, že v posledných zápasoch nám to nejde podľa nášho želania a športové šťastie, hlavne v koncovke, nám chýba. Máme pred sebou už len posledné dve kolá v jesennej časti a verím, že sa dokážeme z týchto neúspechov otriasť a dočkáme sa triumfov, aby sme nestratili žiadny kontakt s poprednými mužstvám,“ hodnotil hrajúci asistent trénera a autor jediného gólu Popradu Stanislav Šesták pre klubový web.