Vytúžený gól v závere vsietil opäť hlavou Stanislav Šesták

V sobotu odohrali Podtatranci posledný domáci druholigový duel v tomto kalendárnom roku.

Záver jesene na tribúny divákov neprilákal. Prišlo ich len 389. (Snímky: rov)

Zverenci trénera Belejčáka však mali náročného súpera zo špice tabuľky. Sereď dýcha na chrbát lídrovi – Lokomotíve Košice a od začiatku s Popradčanmi držala krok. V úvodnej štvrťhodine sa oba tímy akoby len oťukávali medzi šestnástkami. Postupom času sa už domáci usilovali vytvoriť si územnú prevahu s rýchlym prechodom do útoku, no dôrazný súper im v tom pravidelne zabraňoval. Naopak, prvé vážnejšie šance prišli zo strany Serede. Na presný center Mečiara si výborne vyskočil Djiby Ba, ale loptu hlavou poslal iba nad bránu a Mészárosov strelecký pokus istý Malec zneškodnil. Poprad sa o slovo prihlásil po výborne zahranom rohovom kope od Kukoľa, no Hric sa v koncovke nepresadil. O chvíľu sa mohli modro-bieli predsa len dočkať vedúceho gólu už osvedčenou zbraňou – centrom do šestnástky na Šestákovu hlavu. Rolu nahrávača na seba zobral Maťaš, ale výborne postavený Šesták poslal lotpu tesne nad Maťašovského bránu. Potom sa hra až do prestávky prelievala z jednej strany na druhú, pričom sa oba tímy snažili ťažiť zo štandardných situácií. Ruže však nezakvitli ani Senegalčanovi Djiby Ba, ani zakončovateľom spod Tatier.

Osvedčený kľúč

Popradčania si však už nemohli dovoliť ďalšiu stratu bodov, takže po zmene strán začali ofenzívnejším prejavom. Iniciatívu mohol korunovať aktívny Kukoľ, ale jeho strelu spoza pokutového územia Maťašovský vykryl. Skóre sa nezmenilo ani po Kukoľovej spolupráci so Šestákom, takže domáci museli po hodine duelu pridať ešte viac. Po ďalšom rohovom kope Kukoľa si na loptu vynikajúco nabehol kapitán Vladislav Palša, ale s jeho prudkou hlavičkou si brankár Maťašovský v poslednej chvíli poradil, keď loptu vyrazil pred seba. Seredčania si boli vedomí ofenzívnej kvality Popradu, takže s pribúdajúcimi minútami pridali na dôraze v zadných radoch, čím komplikovali aj cestu hostiteľom do koncovky. Taktickou hrou sa usilovali udržiavať si celkom priaznivú bezgólovú remízu, ale FK Poprad má vo svojich radoch nesmierne skúseného Stanislava Šestáka a o jeho kanonierske schopnosti sa môže vždy oprieť. Záverečná fáza súboja patrila modro-bielym, ktorí dokázali aj rozhodnúť. Exekúcie priameho kopu na hranici ľavej strany šestnástky a bránkovej čiary sa zhostil Kukoľ, posadil center na Šestákovu hlavu a tri body po triumfe 1:0 ostali v Poprade.

Tri domáce body po siedmich týždňoch

„Sme šťastní, že sa nám v tomto dôležitom stretnutí podarilo zvíťaziť, ale navyše aj vsietiť vytúžený gól iba tesne pred záverečným hvizdom hlavného rozhodcu, pretože do týchto chvíľ nám to výsledkovo vôbec nešlo. Išlo o obojstranne bojovné stretnutie, v ktorom sme konečne preukázali správnu hernú tvár. Počas celého zápasu sme sa neustále snažili ísť do každého súboja, čo sa nám aj darilo. Vypracovali sme si aj niekoľko ďalších sľubných príležitostí na skórovanie. Seredčania hrali v defenzívnej činnosti nesmierne zodpovedne, čo nám taktiež veľmi sťažovalo úlohu presadiť sa vo finálnej fáze efektívne. Na súperových ihriskách nás totiž vôbec nikto nešetrí, čo znamená, že ani my sme Seredi u nás nechceli nič dovoliť a nešetriť ju,“ vyjadril sa gólový hrdina Stanislav Šesták a radosť neskrýval ani obranca Slavomír Kica: „Teší ma, že všetky body konečne ostali doma. Ukázalo sa, že to bolo stretnutie o jednom góle, preto som nesmierne rád, že sme ho zvládli a spoločnými silami bojovali až do konca. Naša obranná činnosť stála na pevných nohách, ale to je aj zásluhou toho, že celý tím statočne drel, makal s veľkou túžbou konečne dosiahnuť víťazstvo, čo sa nám aj nakoniec podarilo.“

Popradčania sa tak pre rok 2017 rozlúčili s domácim pro­stredím pred 389 divákmi víťazstvom, ale definitívnu bodku za jesennou časťou II. ligy dajú v piatok v Družstevnej pri Hornáde, kde svoje domáce duely hráva FC Lokomotíva Košice.

Marián DIC