Dva triumfy Iskry vonku aj s Madzinom na súpiske

Svitských basketbalistov reprezentačná prestávka nerozhodila a počas uplynulého týždňa zdolali dvoch súperov na ich palubovkách.

Vicemajstra z Komárna v stredu Iskra porazila 77:87 a v sobotu rozdrvila Handlovú 81:108. Najlepším strelcom bol v oboch dueloch Saša Avramovič, ktorý je jediným „medveďom“ nominovaným na Eurovia SBL All Star Game. „Pre nás to bol veľmi úspešný týždeň. Dva ťažké zápasy sme zvládli výborne nielen výsledkovo, ale aj výkony boli na veľmi dobrej úrovni. Podali sme skvelý tímový výkon v oboch dueloch v obranných i v útočných činnostiach. Ukázali sme silu kolektívu aj v častiach, kedy sa to nevyvíjalo v náš prospech. Boli sme odolní aj mentálne a tieto momenty sme dokázali zvrátiť a nakoniec sme vybojovali veľmi cenné víťazstvá. V Komárne sme na začiatku prehrávali dokonca dvojciferne, ale zakrátko sme to otočili a najmä v prvom polčase sa to nieslo v takom tesnom závese. V Handlovej sme si v prvej polovici vybojovali 18-bodový náskok, a potom sme si ho kontrolovali,“ hodnotil tréner BK Iskra Svit Michal Madzin, ktorý podľa oficiálneho zápisu figuroval aj na súpiske: „Stále máme problém so zraneniami, takže nastala takáto situácia. Nešlo o reálne aktívne zapojenie sa do diania. Keby nastala extrémna situácia, bolo by to nutné, ale už sa pripojí Marek Ivan, takže to už bude za nami.“ Iskru teraz čakajú pre zmenu dve stretnutia pod Tatrami. Na poslednú chvíľu si Sviťania vymenili domáce prostredie so Žilinou, ktorú privítajú v stredu a v sobotu sa hrá proti Košiciam podľa plánu.