Krátke správy zo športu 49. týždeň

AK Steeple ovládol Veľkú Lomnicu

Úvod decembra si vo Veľkej Lomnici spestrili Mikulášskym behom na 6,6 km. Najrýchlejším bol s časom 25:35 min Popradčan Jozef Dubašák (na snímke: pretekaj.sk), druhý skončil Štefan Bachratý z Davorin.sk a tretí Maroš Dlugoš z Tvarožnej. Z trojice ženských účastníčok triumfovala za 33:18 min Žaneta Goleňová z AK Steeple Poprad pred Martinou Spišákovou a Viktóriou Jurčíkovou. Kategóriu nordic walking vyhral Pavol Lapšanský za 40:18 min iba dve sekundy pred Prešovčanom Jozefom Šoltésom.

Jesenná časť sa skončila

V stredu sa odohralo 6. kolo Bowling Tour mesta Poprad. Kvalifikáciu skupiny A ovládol Vladimír Pavlikovský, no vo finále nestačil na Igora Lendáckeh s výkonom 213. Tretiu priečku obsadil Roman Gavalér. Lendácky zvíťazil aj celkovo v jesennej časti. Skupina B bola v réžii Františka Lomparta, ktorý vyhral kvalifikáciu a výkonom 176 aj finále. Druhá skončila Mária Kovalčíková a tretí Peter Helebrandt. Pravidelné umiestnenia v prvej trojke zabezpečili Kovalčíkovej triumf v jesennej časti.

Tamara Potocká šampiónkou

Sedmička Potocká, Krejčiová, Králová, Daňová, Mudráková, Sopko a Madžo z Klubo plávania Aquacity Poprad sa v závere novembra zúčastnila Zimných Majstrovstviev SR v kategóriách juniorov a seniorov v Čilistove pri Šamoríne. Na medaily dosiahla iba Tamara Potocká, ktorá k juniorskému titulu na 50 m motýlik pridala aj dve striebra a dva bronzy. Prvý decembrový víkend patril B-čkarom, ktorý však pod Tatry cenný kov nepriniesli. Medzi najlepšiu šestku sa dostali Šabľová, Janček a Hudžíková.

Karatisti sa presadili v Sliezsku

Ešte 25. novembra sa v českom Havířove konal Stredoeurópsky pohár talentov v karate. Popradskí centralisti si v konkurencii vyše 200 pretekárov vybojovali deväť medailí (3-3-3). Prvé zlato získala v súbornom cvičení kata mladšia žiačka Lea Kucová a ďalšie dva triumfy prišli v športovom zápase kumite. Súperom nedali šancu Daniel Nedoroščík v kategórii do 30 kg ani Matej Šuna do 35 kg. Nedoroščík navyše získal striebro v kata a Kucová v kumite. Druhé miesto vybojovala v kumite aj Daniela Hocková.

Boxeri na zlato nedosiahli

Počas prvého decembrového víkendu sa v Galante uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v boxe aj za účasti pästiarov z popradského Alex Gym-u. Dávid Štelmach podľahol v kategórii do 91 kg Dávidovi Michálkovi z Malaciek v súboji o finále a odniesol si bronzovú medailu. Ján Soľus síce v kategórii do 81 kg suverénne zdolal Mareka Szalaia z Komárna, ale po veľmi tesnom finále s Nitranom Matúšom Strniskom sa musel uspokojiť so striebrom.