Milan Černický: Čajky nás úplne rozlietali

Popradské basketbalistky v nedeľu dohrávali 2. kolo extraligy proti Piešťanom.

Adela Kudličková v úvode nepremenila niekoľko prienikov pod kôš. (Snímka: mik)

Vicemajster, ktorý ešte len minulý týždeň ukončil svoje pôsobenie v Európskom pohári FIBA, bol zhodou okolností aj posledným súperom Popradčaniek. Na vlastnej palubovke ho BAM-ka nečakane potrápila, keď vyhrala polčas a o triumfe domácich rozhodla len tretia štvrtina. V domácej nedeľnej odvete teda mali zverenkyne trénera Černického dôvod veriť v dobrý výsledok. Tieto plány sa však narušili už v úvode, kedy Kudličková nepremenila tri nábehy pod kôš a čajky si vytvorili šnúru 0:14. Prvý bod zaznamenala až Filičková z trestného hodu, ale Piešťany takto rozohraný duel proti outsiderovi už nemohli pustiť. BAM-ku si celý čas držali na dištanc a bez akýchkoľvek problémov ju zdolali presvedčivo 34:79. Za domácich pritom viac ako jeden kôš strelili len Ivančáková, Filičková a Grigerová. „V hlavách sme mali, že sú hrateľné, ale predviedli sme asi náš najhorší zápas. Nešla nám streľba, ony na nás pritlačili, hrali tvrdo a nevedeli sme sa s tým vysporiadať. Chceli sme zvíťaziť, ale musíme dať hlavy hore a vyhrať dva nasledujúce duely, “ vyjadrila sa Dominika Drobná, ktorá vo štvrtok oslávila ešte len 19. narodeniny.

Zuzana Ivančáková bola so 16 bodmi najlepšou strelkyňou domácich. (Snímka: mik)

Prehrať sa dá aj so cťou

„Bolo to v hlavách. Dievčatá si mysleli, že to pôjde samo a pritom srdce ostalo v šatni. Piešťany odohrali úplne iný zápas a pristúpili k nemu veľmi zodpovedne. Robili nám veľké problémy najmä v obrane, keď sme mali problém sa vôbec dostať na druhú stranu. Sme sklamaní, pretože sme to chceli odohrať kvôli divákom oveľa lepšie. Pre súpera to bolo tretie stretnutie za štyri dni, no my sme pôsobili dojmom, že máme za sebou desať zápasov po sebe. Z našej strany to nebolo vôbec to, čo chceme predvádzať. Poznáme kvality súpera, ale prehrať sa dá aj so cťou. Stále ich nabádame, aby za každého stavu hrali aktívne a nevzdávali sa, ale hlavy mali aj tak zvesené, čo nie je dobrou vizitkou. Strašne veľa šancí spod koša sme zahodili a ešte nás aj preskákali. Čajky nás úplne rozlietali,“ hodnotil tréner BAM Poprad Milan Černický.

Piešťanské čajky potvrdili, že sú súperom z iného súdka. (Snímka: mik)

Cieľom je štvorka

Popradčanky doteraz odohrali v Extralige žien desať zápasov, pričom dokázali potrápiť všetkých favoritov a majú bilanciu 3:7. „To je celkom v poriadku. Zvládli sme domáce stretnutie so Šamorínom, vyhrali sme v Nitre a doma zdolali Slovan, čo je naša liga. Cieľ je jasný – chceme sa dostať do prvej štvorky a teraz nás čakajú zápasy s našimi súpermi o túto pozíciu, takže chceme byť úspešní, ale na to musíme zlepšiť našu hru,“ doplnil Černický.

Michal KLEIN