Na prílet anjela sa prišiel pozrieť až z Banskej Bystrice

Vianoce sa nezadržateľne blížia. Poslom Popradských Vianoc je už niekoľko rokov anjel, ktorý skrášľuje najväčšiu okružnú križovatku v meste.

Vianočný anjel priletel do Popradu. Snímka: rov

Tak, ako po minulé roky, aj tohto roku anjel priletel. Nevšedné divadlo si nenechalo ujsť tento moment aj niekoľko okoloidúcich, ktorí sledovali prílet a majstrovstvo pracovníkov leteckej spoločnosti, ktorá anjela priviezla vrtuľníkom a osadila do stredu križovatky. Medzi prizerajúcimi sa bol aj Martin z Banskej Bystrice, ktorý do Popradu prišiel len kvôli tomu, aby videl prílet anjela. „Prišiel som sa na to pozrieť, lebo je to pekný zážitok a už teraz sa teším na budúci rok,“ uviedol Martin. Na prílet anjela sa prišiel pozrieť už druhýkrát. Jeho záujem o prílet anjela nie je náhodný. Martin je fanúšikom letectva. „Začínal som ako modelár, a potom sa to postupne prenieslo aj na veľké stroje,“ uviedol Martin. Podobné divadlo podľa neho nie je možné vidieť nikde inde na Slovensku a aj preto využil možnosť prísť sa pozrieť osobne na osadenie anjela, hoci celá záležitosť na okružnej križovatke trvala len asi desať minút.
Anjela, spolu s celou vianočnou výzdobou mesta, rozsvieti Mikuláš, ktorý do Popradu príde v utorok 5. decembra. Výzdoba bude v Poprade svietiť do konca januára.

Rastislav Ovšonka