Krátke správy zo športu 2. týždeň

Kežmarčanky majú posilu z Ameriky

Volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok po prvej časti Extraligy žien obsadili piatu priečku, takže pred play-off hrajú v skupine o 5. až 10. miesto. Pozíciu lídra spodných tímov by im mala pomôcť udržať aj nová blokárka Capri Richardson, ktorá nastúpila už v sobotňajšom domácom derby proti Spišskej Novej Vsi. Kežmarčanky ho zvládli aj vďaka 20 bodom skúsenej Tatiany Dragašekovej 3:0 (25:23, 25:21, 25:21). Cez víkend ich čaká domáci dvojzápas a fanúšikom by sa mala predviesť ďalšia posila.

Prvé zimné duely futbalistov

Podobne ako pred rokom sa FK Poprad prihlásil do českej Zimnej Tipsport ligy, ktorá je súčasťou prípravy na jarnú časť II. ligy. Uplynulý víkend Podtatranci vstúpili do zápasového kolotoča vo Frýdku-Místku. V sobotu s domácimi prehrali 0:3 a v nedeľu porazili Valašské Meziřičí aj vďaka hetriku Lukáša Horvátha 7:3. Svoju skupinu D dohrajú v stredu proti Prostějovu a v sobotnom prípravnom stretnutí privítajú na umelej tráve NTC v Tatranskej Lomnici Vyšné Opátske.

Lyžiari nedokázali konkurovať

Svetový pohár lyžiarok pokračoval v Rakúsku, kde však Batizovčanka Barbara Kantorová nedokončila prvé kolo slalomu. Muži sa zišli vo Švajčiarsku, kde sa šla kombinácia zjazd-slalom aj s Tatrancami Žampovcami. Adam obsadil 35. priečku a Andreas nedokončil. V štandardnom slalome bol Adam medzi 24 pretekármi, ktorí nedokončili prvé kolo a Andreas neodštartoval. Nedarilo sa ani biatlonistovi Martinovi Otčenášovi zo Štrby, ktorý v Nemecku obsadil 75. i 71. miesto a so štafetou obsadil 12. priečku.

Maximálny náhod na úvod roka

Priaznivci popradského bowlingu sa prvýkrát v roku 2018 stretli v stredu na 7. kole Bowling Tour. V skupine A dominoval Anton Zoričák, ktorý ovládol kvalifikáciu a výkonom 212 s priemerom 218,29 aj finále. Druhý skončil Lukáš Katriňák, ktorý počas druhej rundy predviedol aj čistú hru 300. Tretí bol V. Pavlikovský. Aj skupina B patrila jednému mužovi. Na prvenstvo stačilo Františkovi Lompartovi vo finále 178 a priemerne hádzal 177. M. Kovalčíková obsadila druhú a M. Mešťan tretiu priečku.

Gašparovič i duo z Fortuny triumfovali

Prvú novoročnú nedeľu ŠK Veterán Poprad v Matejovciach usporiadal 19. ročník stolnotenisového turnaja O cenu mesta Poprad. Vo finále dvojhier Dávid Gašparovič z Javorinky Levoča zdolal hladko 3:0 Mateja Harabina z MŠK 1. PPC Fortuna Kežmarok. Tretí skončil Letanovčan L. Kandráč. Kežmarčania z Fortuny M. Harabin s K. Kovalčíkom zvíťazila vo finále štvorhier 3:2 nad levočským duom Martin – Gašparovič. V súboji o tretie miesto uspeli D. Strišovský zo Slovenskej Vsi s F. Bohunčákom zo Sp. Štvrtka.

V Reľove dominovali Hovanovci

Trojkráľový turnaj sa hral aj v Reľove, kde súperilo 29 stolných tenistov o Putovný pohár starostu obce už jubilejný dvadsiatykrát. V dvojhre dospelých zvíťazil Stanislav Hovana pred Františkom Bizubom a Petrom Merčákom. Kategóriu juniorov ovládol René Hovana, druhý bol Matúš Oračko a tretí Ján Šmajda. Hovanovci sa predstavili aj v štvorhrách, no tam obsadili len tretiu priečku. Zvíťazil Milan Soska s Petrom Merčákom a druhí boli František a Matúš Bizubovci.

Domáce prvenstvo mládežníkov

Cez víkend sa v Aréne Poprad uskutočnil už 26. ročník turnaja starších žiakov O pohár primátora mesta Poprad. Predstavilo sa tu osem tímov, z ktorých až tri dokázal zložiť FK Poprad. Prišli aj MFK Stará Ľubovňa, MŠK Slavoj Spišská Belá, FK 05 Levoča, TJ Slovan Smižany či MFK Rožňava. Po zaujímavom vyvrcholení turnaja v rozhodujúcich zápasoch o tretie miesto a finálovom súboji sa z prvenstva tešilo družstvo FK Poprad U15 pod vedením Jozefa Vernarca. Pohár za druhé miesto po dramatickom finále musel stačiť chlapcom z Rožňavy a zo zaslúženého bronzu mali veľkú radosť popradské talenty do 14 rokov pod vedením Tomáša Koterbu.