Krátke správy zo športu 3. týždeň

Skialpinista zvládol trať najlepšie

Po siedmykrát sa v sobotu večer konala Vertical Grand Tour, kde sa porovnali skialpinisti s bežkármi i bežcami. Čakalo ich 5,4 km z Tatranskej Lomnice na Čučoriedky a späť. Najrýchlejší bol za 28:17 min skialpinista J. Matava, najlepším bežcom bol M. Svočák a bežkárom M.Weiss. Medzi ženami triumfovala skialpinistka V. Brečková za 40:57 min, medzi bežkyňami S. Uličná a bežkárky nesúťažili. Skialpinisti šli aj dvojnásobnú trať, kde sa medzi mužmi tešil J. Šiarnik a medzi ženami I. Januszyk.
Fotogaléria: Sport Club 1896 Štrbské Pleso – Tatry + výsledky.

Zadarilo sa Žampovi aj Otčenášovi

Lyžiarky mali zjazd SP v Taliansku aj s Batizovčankou Barbarou Kantorovou, ktorá obsadila 40. priečku. Tatranec Adam Žampa absolvoval Super G v Rakúsku, kde skončil na 55. mieste, no zadarilo sa mu v slalome a za 21. pozíciu bral aj body. Rovnaké miesto v Taliansku obsadil aj biatlonista Martin Otčenáš zo Štrby v šprinte na 10 km, v stíhačke na 12,5 km skončil 48. a 64. bol na 15 km. Bežkár Peter Mlynár z Gerlachova skončil v šprinte v Slovinsku na 45. priečke a na 15 km klasicky bol 48.

Tradičný svitský turnaj

Ešte 13. január sa konal 24. novoročný turnaj v stolnom tenise o Pohár primátora mesta Svit a zároveň 9. ročník Memoriálu Dušana Budzáka. Medzi ženami triumfovala Veronika Čurillová z Arnutoviec, kategóriu neregistrovaných mužov ovládli Popradčania a najlepším z nich bol Milan Suranovský. Medzi registrovanými zvíťazil Peter Toporcer zo Sp. Štvrtka. Štvorhru mix vyhrala Čurillová s Lukášom Solarom z Krompách, ktorý ovládol aj mužskú štvorhru spolu s Letanovčanom Ladislavom Kandráčom.

FAM-ka dominovala na východe

V Košiciach sa pod záštitou VsFZ druhý januárový víkend uskutočnil 13. Memoriál JUDr. Bohdana Benedika pre kategóriu mladších žiakov do 13 rokov. Zúčastnilo sa ho 12 tímov a FAM Poprad ním prešla bez porážky. Postupne zdolali Starú Ľubovňu, Vyšné Opátske, Svidník, KAC Košice a remizovali s Buzicou i Lendakom, čo im postačilo na celkový triumf na prestížnom turnaji. Lendačania skončili tretí a v základných skupinách okrem Starej Ľubovne z nášho regiónu skončili aj Podolínčania či Kežmarčania.

Tináth a dve Popradčanky medzi elitou

V piatok sa v Košiciach už po desiatykrát vyhlasovala Jedenástka roka Východoslovenského futbalového zväzu, takže išlo o futbalistov z III. ligy – východ. Aktuálne posledný FK Svit nemal zastúpenie, no z TJ Družstevník Plavnica sa medzi elitu dostal Kristián Tináth. Piatykrát v histórii sme spoznali aj najlepšiu ženskú zostavu na východe z I. i II. ligy, kam prenikli hneď dve futbalistky FK Poprad – brankárka Frederika Pajonková a stopérka Jana Sedláková.