Krátke správy zo športu 4. týždeň

Žampovci i Kantorová idú na olympiádu

Začiatkom minulého týždňa mali lyžiari Svetový pohár v Rakúsku, kde Tatranec Adam Žampa v slalome obsadil 31. priečku. Potom sa presunuli do Nemecka, kde Adam „obrák“ nedokončil, no jeho brat Andreas na 26. mieste bodoval.  Ženy mali jedny preteky v Taliansku a druhé vo Švajčiarsku, kde Batizovčanka Barbara Kantorová tretíkrát v kariére bodovala za 28. miesto v alpskej kombinácii, no potom „obrák“ ani slalom nedokončila. Všetci traja pretekári z nášho regiónu pôjdu vo februári na olympiádu.

Futbalistom opäť pomôže Jakub Šašinka

Na tréningu FK Poprad sa 22. januára objavila už tretia zaujímavá posila zimného obdobia. Ide o staronové meno, ktoré pod Tatrami pôsobilo už počas minuloročnej jarnej časti. Český 191 cm vysoký útočník Jakub Šašinka vtedy za Poprad vsietil sedem gólov. Kmeňový futbalista Baníka Ostrava, ktorý prichádza opäť na polročné hosťovnie, sa presadil už aj teraz, keď gólom pomohol k stredajšej remíze 1:1 na ihrisku fortunaligovej Podbrezovej a v sobotu pri víťazstve 6:0 nad L. Hrádkom skóroval dvakrát.

Najlepší čas dosiahol junior Bortolini

V rámci 7. ročníka Svetového dňa snehu sa 21. januára v 46 krajinách konalo 521 udalostí a jedna z nich aj v Sp. Bystrom. Lyžiari súťažili na Kubašok Cup-e v obrovskom slalome v kategóriách od superbaby po dospelých. Medzi ženami vyhrala Mária Budzáková zo St. Ľubovne pred Popradčankou M. Fabry a Spišiačkou K. Pohankovou. Kategóriu mužov ovládol víťazkin manžel Róbert, druhý skončil domáci M. Žemba a tretí M. Ježík z Popradu. Najrýchlejší zo všetkých bol junior Kristián Bortolini z Popradu.

Nepočujúcim Kežmarčanom sa darilo

Nepočujúcim lyžiarom z TJ Vysoké Tatry sa už v decembri v Rakúsku rozbehol Ski DEAF Europa Cup. V Super-G Dávid Pristač vyhral medzi juniormi, medzi mužmi bol druhý a jeho sestra Terézia obsadila 3. miesto v kategórii junioriek. Dávid vyhral aj superkombináciu juniorov, medzi mužmi bol tretí a Terézia obsadila 3. miesto medzi juniorkami, rovnako ako  v „obráku“. Dávid tam bol najrýchlejší z juniorov a druhý z mužov. Martin Legutky ml. obsadil 3. priečku v slalome a druhý bol medzi veteránmi.

Prvenstvá Zoričáka a Ilavského

Bowling Tour mesta Poprad pokračovala v stredu 8. kolom za účasti 35 hráčov. Anton Zoričák dominoval v skupine A, keď vyhral kvalifikáciu a výkonom 221 s priemerom 218,43 aj finále. Druhý skončil Vladimír Pavlikovský a tretí Igor Lendácky, ktorý zaznamenal aj najvyšší náhod dňa 264. Finále skupiny B patrilo Miroslavovi Ilavskému vďaka výkonu 183 s priemerom 173,38. Víťaz kvalifikácie Stanislav Hertely sa musel uspokojiť s druhou priečkou a tretí bol Peter Helebrandt.