Krátke správy zo športu na prelome rokov

Na Vianoce v Poprade ožil futsal

Deň pred Štedrým dňom pokračovala už rodiaca sa tradícia Vianočného Futsal Cup-u v Aréne. Počet záujemcov prekročil kapacitu, takže organizátori museli registráciu ukončiť na 24 kvalitných tímoch nielen z regiónu, ktoré rozdelili do šiestich skupín. Všetko vyvrcholilo vo finále, kde Sedmička s najlepším brankárom turnaja Marekom Bobkom zdolala Gramatykov, za ktorých nastupoval aj najlepší hráč dňa Róbert Ujčík 4:1. V boji o tretie miesto Lion Šatex zdolal Partizán Bardejov 3:2.

Futbalisti odštartovali prípravu

Po vianočných sviatkoch sa 4. januára prvýkrát v novom roku zišli na tréningu druholigisti z FK Poprad. Pod Tatrami bude aj na jar pokračovať líder ofenzívy a hrajúci asistent trénera Belejčáka Stanislav Šesták, no na zraze sa už neobjavilo trio hráčov. Na hosťovanie do Žiaru nad Hronom odišiel Marko Lukáč, zmluva skončila Mariánovi Ferencovi a Daniel Dubec uprednostní pred futbalom štúdium. Trénerom sa hlásila aj prvá posila – univerzál, no prioritne stopér Lukáš Horváth z košickej Lokomotívy. AKTUALIZÁCIA: V pondelok podpísal trojročnú zmluvu aj stredopoliar Štefan Zošák.

Žampovci vo „sveťáku“ získali body

Mužské alpské lyžovanie je na Slovensku v tieni vďaka vynikajúcim výsledkom Petry Vlhovej. Nebýva štandardom, že muži na Svetovom pohári získavajú body, ale nový rok vyšiel tatranským bratom Žampovcom na ich pomery vynikajúco. Najskôr bral Adam v Chorvátsku 21. priečku v slalome a Andreas jeho výsledok následne prekonal vo Švajčiarsku 18. miestom v „obráku“. Spoločnosť Vlhovej v Chorvátsku robila aj Batizovčanka Barbara Kantorová, ktorá však nedokončila 1. kolo „obráku“ a v slalome skončila 46.

Veteránsky titul ostal doma

V sobotu sa po ôsmykrát uskutočnil vo svitskej Iskra aréne turnaj basketbalových veteránov Memoriál Dušana Kaňuka. Hralo sa systémom každý s každým a víťaza určila priamo tabuľka. Suverénne si počínali Majstri Svit v zložení R. Krč, J. Polony, V. Kováč, E. Znanec, T. Kmetoni, M. Preisler a nastúpili za nich i súčasní tréneri A-tímov – M. Madzin (BK Iskra Svit) i M. Černický (BAM Poprad). Druhá skončila srbská Bačka Topola, tretie Legato Svit, štvrtý Liptovský Mikuláš a piati boli Popradčania.

Popradčania doma skončili poslední

Od 27. do 29. decembra sa konal na popradskom zimnom štadióne už 54. ročník najstaršieho mládežníckeho turnaja na Slovensku – O Pohár oslobodenia mesta Poprad. Okrem štyroch reprezentačných tímov do 15 rokov sa ho zúčastnili aj mladší dorastenci Vítkovíc a domáci kadeti. Celkový triumf patrí Vítkovičanom, druhý skončil červený výber Slovenska a tretí boli „modrí“ Slováci. Menej sa darilo štvrtým Rakúšanom, piatym Maďarom a poslednú priečku obsadili chlapci z HK ŠKP Poprad.