Nové PN: Chrípka začína šarapatiť, Popradčania obnovili ocenenie Športovec roka

V Podtatranských novinách č. 4, ktoré sú v predaji od utorka 23. januára, sa dočítate viac aj o týchto témach:

Chorých na chrípku pribúda. Čo robiť a ako sa správať, aby ste sa jej vyhli, radí epidemiologička.

Popradskí poslanci na prvom zasadnutí v tomto roku doplnili plán investičných akcií. Opravovať sa bude most nad Zdravotníckou ulicou, zrekonštruuje sa Vagonárska ulica v Spišskej Sobote a začne sa budovať cyklochodník od mestského úradu k Aquacity. Zelenú dostali aj ďalšie projekty, kde mesto pripraví dokumentáciu.

Most na Francisciho ulici. Snímka: rov

Po desiatich rokoch vznikla v Poprade iniciatíva na obnovu udeľovania ocenení Športovec roka. Iniciatívy sa chopilo občianske združenie Pre mesto v spolupráci s poslancami mestského zastupiteľstva.

Opravy poškodených kanálov či prekopávok po rôznych prácach na cestách otravujú život vodičom. Kto je zodpovedný za stav týchto objektov sme zisťovali u cestárov, na obci i správcu sietí.

Ilustračná snímka: jat

Prednedávnom zarezonovala vo verejnosti informácia o úhyne 15 kamzíkov v Tatrách, čo bolo údajne najviac od roku 1971. Pozreli sme sa na to aj z inej strany a prišli sme na trochu iné údaje.

KULTÚRA:

Múzeum v Kežmarku pripravilo v spolupráci s hlavným organizátorom Korunovačných slávností Miroslavom Vetríkom výstavu V tieni tureckého polmesiaca. ak chcete vedieť, ako to vyzeralo v čase obliehania Viedne v roku 1683, vyberte sa na Kežmarský hrad.

Ilustračná snímka: Múzeum v Kežmarku

ŠPORT:

Kežmarské volejbalistky minulý týždeň odohrali dve stretnutia: s Pezinkom a Trnavou. Ako sa im darilo si prečítajte na športovej strane novín.

Trio najnovších posíl KV MŠK Oktan Kežmarok v akcii. (Snímka: mik)

Popradskí hokejisti sa uplynulý týždeň predstavili na domácom i súperovom ľade. Úspešní boli na 50 percent. Zaujímavý obrat v zápase Trenčínom, ale i trpká prehra v Košiciach.

PUBLICISTIKA:

Historický kalendár

Týždeň pod Tatrami pred sto rokmi

Od vzniku Česko-Slovenska rok po roku: 1944